מימון לעסק – מימון לעסקים – הכי מקצוענים סל יועצים

שלום לכם, שמי יעקב אלון יש לי תואר במנהל עסקים והנדסת תעשייה וניהול, משכנתא למסורבי בנקים – יש לי את הפתרון!

יועץ מקצועי ומנוסה בעל קשרים עם סמנכ"לים בבנקים וחברות ביטוח

אני מאמין שהגעתם לכאן עם מטרה לקבל מימון לעסק קטן או בינוני בישראל, מימון לעסקים ניתן למטרות שונות של פיתוח העסק או פתיחת עסק חדש

יעקב אלון | סל יועצים

מי זכאי לקבל מימון לעסק בישראל?

מימון לעסק

תמיד רצית לפתוח פאב עם החבר הכי טוב שלך, הפאב הכי מגניב בעיר, אבל גם בשביל מגניב צריך מימון לעסק לפתיחתו… או שהתכוונת להרחיב את בית הקפה לחנות הסמוכה שעומדת נטושה כבר הרבה זמן אבל מאיפה תשיגי מימון לעסק לשיפוץ? אתה חייב להוסיף עוד שטח למחסן לעסק, ואת משוכנעת שהמכירות יעלו אם שטח התצוגה בחנות שלך יגדל. אבל לכל מהלך כזה חייבים מימון לעסק, חייבים כסף.

כשהיינו קטנים אמרו לנו שכסף לא גדל על העצים. וזה נכון! על העצים גדלים פירות, בשביל למצוא מימון לעסק צריך ללכת לקרנות הון, חברות ביטוח, חברות אשראי, לבנקים. מימון לעסקים גדל בכל מני מקומות בכלכלה פתוחה וכאשר אנחנו דנים בנושא מימון עסקים נדמה שהאפשרויות העומדות לפנינו הן בלתי מוגבלות, ואנחנו – שמחפשים מימון לעסק חדש, או שכבר יש לנו עסק קיים ואנחנו רוצים לגדול – אנחנו רק צריכים לחלום. אז הגיע הזמן להתעורר! יזמים רבים שמחפשים מימון לעסקים שלהם מוצאים עצמם מבולבלים מול ההיצע הגדול של מקורות המימון לעסקים. הם מגישים בקשות, יורים לכל הכיוונים ובסוף לא פוגעים בכלום. הם מקבלים מימון לעסק שהוא לא מתאים או דחיות ונשארים בלי מימון לעסק  ביד ועם הרבה חלומות בראש.

כשאנחנו מחפשים מקורות מימון לעסקים חשוב לחלום אבל חשוב גם למצוא מקור מימון לעסקים שיתאים לנו ולצורכי העסק. חשוב להבין איזו הלוואה אנחנו יכולים לקחת, חשוב להכיר כמה מילות מפתח בשפה הבנקאית – “תודה”, “הרבה בבקשה”, “זו ריבית גבוהה מדי” – או לפחות להגיע עם מתרגם סימולטני. אז לפני שאתם יוצאים לדרך בהגשמת החלום שלכם בואו נעשה “וויש” על עיקרי החומר.

מימון לעסקים – מבחר הפתרונות לקבלת מימון לעסק:

מימון לעסקים קטנים ובינוניים

אחד האפיקים הכי פופולריים לקבלת מימון עסקים קטנים ובינוניים הוא הלוואה בערבות מדינה. זוהי ההלוואה הכי נוחה ומשתלמת מבחינת אחוזי ריבית אבל, (כי כמעט תמיד יש אבלJ), הקריטריונים לקבלת ההלוואה מחמירים ויכולים להוות מגבלה. חשבו על הלוואה קצת כמו שאתם חושבים על בגד, נגיד – מכנסיים: חשוב שלא נתפס עם המכנסיים למטה, אבל חשוב גם לקנות מכנסיים בגזרה נוחה שלא יפריעו לנו להתקדם.

ישנן גם קרנות של גופים מסחריים כמו קרן פועלים, שמספקות מימון לעסקים ונותנות פייט רציני לריביות של הקרן הממשלתית. אחד הכלים החשובים שיכול להימצא בקבלת מימון לעסק הוא האופציה לגרייס. תקופת גרייס ארוכה תאפשר לעסק שלכם להתחיל להזיז את העניינים ולהתניע לפני שתחשבו מאיפה מתחילים להחזיר את המימון לעסק שקיבלתם. שווה לבדוק.

חשוב לזכור שבסופו של דבר כשאתם לוקחים מימון לעסק שלכם בדר”כ בצד השני לא יעמדו אנשים שחושבים עליכם אלא גופים שזו דרכם לייצר רווחים בגביית הריבית שאתם תשלמו על ההלוואה שלקחתם. לא פלא אם כן שאפשר גם למצוא קרנות של אנשי עסקים כמו BTB או טריא. לפעמים הן עלולות להיות מפתות במיוחד כיוון שהן מציעות מימון לעסק שהוא גבוה, גבוה מזה של המדינה או הבנק, אבל (זוכרים? תמיד תחפשו “אבל”) בגלל שהחברה’ המלווים הם אנשי עסקים של תכלס’ הקרנות הללו מחפשות רווח גבוה במיוחד – והריבית בהתאם. אז כדאי לכם לחשוב טוב טוב אם אתם מעוניינים לקבל מימון לעסקים שלכם  כ”כ גדולה שבאה בחובה עם ריבית שקצת נושכת. אאוץ’. בתמורה לקבלת מימון לעסקים הקרנות הללו גם דורשות ערבים, ביטחונות ועוד כל מני עניינים שלא תמיד תוכלו להביא לשולחן.

מימון לעסקים בכל מיני צורות

יש גם אנשי עסקים מזן מוזר אחר. כאלו שרוצים לעודד צמיחה של התעשייה והיזמות בארץ. יש כמה קרנות שמציעות לנו – (תופים בבקשה!!) – הלוואה לקבלת מימון לעסק ללא ריבית! זה אמיתי, זה לא חלק מהחלום שלכם אבל זה בהחלט יכול לעזור לכם להגשים אותו. על הקרנות הללו נמנות קרן עוגן, נתן וסולם יעקב – כבר אמרנו שקבלת מימון לעסקים זה עסק של הגשמת חלומות.

יש עוד קרנות לקבלת מימון לעסקים שמציעות תנאים ייחודיים להן ויכולים להתאים לכם בול, למשל קרן מימון ישיר שמאשרת הלוואה תוך יום עד שלושה ימי עסקים. שוס רציני, לא? הקרן גם מספקת אישור מימון לעסק עם הגשת המלצה של יועץ מורשה ובדיקת תעודת זהות ו…זהו! הכסף אצלכם.

לחלק מהקרנות תנאים כמו הוכחת פעילות של כמה שנים או מחזור פעילות בגובה מסוים או מימון לעסק חדש למי שלא היו מעולם עצמאים או העדר יכולת לגייס מימון לעסק מכל אפיק אחר.

מימון לעסקים לא חסר, אבל תזכרו את “המכנסיים”: לא הולכים סתם למדף ומוצאים את הזוג הראשון שאתם רואים. תבדקו את הדגם, הצבע, התנאים לכביסה. תעמדו מול המראה ותחשבו טוב טוב, כי בסופו של דבר מימון לעסק זה לא מכנסיים. אתם לא יכולים פשוט להחליט שנמאס ולהיפטר ממנה. מימון לעסק ילווה אתכם לאורך מספר שנים, והוא אמור לעזור לכם ולא להקשות עליכם. חשוב שהוא לא יגביל אתכם אלא יאפשר לכם ולעסק שלכם לגדול ולצמוח.

בקיצור, מימון לעסק באמת לא גדל על העצים אבל הוא בהחלט נמצא שם בחוץ. אם אתם עוצמים עיניים ומדמיינים את העסק שלכם קורם עור וגידים וגדל, אתם יכולים לפתוח את העיניים ולראות את זה קורה. אם אתם צריכים ייעוץ והכוונה בשביל לצלוח את המשוכות שלפניכם כדאי להתחמש ביועץ. יחד איתו לבנות תכנית עסקית, להבין מהם המקורות האפשריים לקבלת מימון לעסקים הנכונים בשבילכם, להגיש בקשות ואז תוכלו לקבל מימון לעסק בתנאים שהכי מתאימים לכם. קדימה – תתחילו להגשים את החלומות שלכם.

על מנת לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה לקבלת מימון לעסקים שלכם צירפנו כאן תקציר מהיר וממצה לקבלת כל האפשרויות לקבלת מימון לעסק:

הלוואות בערבות מדינה

השאיפה הראשונית של כל בעל עסק בישראל לקבל מימון לעסק שלו היא לגשת לקרן בערבות מדינה, מאחר והקרן בערבות מדינה נותנת הלוואה בערבות מדינה לקבלת מימון לעסק קטן עד 500 אלף ש”ח או מימון לעסק בינוני בגובה שמונה אחוז מהמחזור בתנאים נוחים ביותר לבעל העסק , ניתן לקבל מימון לעסק חדש וגם מימון לעסק קיים, בקרן בערבות מדינה יש שלושה מסלולים:

  • מימון לעסקים שנמצאים בצמיחה וקיבלו חוזים חדשים שמשנים את מהות העסק  וזקוקים לכסף למימון הפעילות השוטפת
  • מימון לעסקים שנדרש להם ציוד חדש לעסק, שיפוץ העסק והרחבתו וכדומה
  • מימון לעסק חדש – כאן המדינה נותנת מימון לעסקים לצורך פתיחתם ומיועדת בעיקר לשכירים

קרן פועלים לעסקים

קרן נותנת מימון לעסקים קטנים בינוניים וגם עסקים חדשים עד 500 אלף ש”ח או עשרה אחוז מהמחזור, המימון לעסק ניתן בשתי צורות שונות מימון לפתיחת עסק או מימון לעסק חדש, המימון לעסק באמצעות קרן זו הוא בתנאים נוחים, יש לצורת מימון זו גרייס של שנה והריבית מתחרה בריבית של הקרן בערבות מדינה, לעומת זאת תקופת המימון לעסק היא גדולה יותר ונמשכת שש שנים

בקרן פועלים יש ארבעה מסלולים מימון עיקריים:

  • מימון עסק חדש
  • מימון פיתוח עסק קיים כגון השקעה בציוד
  • מימון הרחבת עסק קיים
  • מימון הון חוזר לתפעול שוטף של עסק שקיבל הזמנות שמשנות את מהותו של העסק
  • מחזור הלוואות – פירעון הלוואות או אשראי בבנקים אחרים – מסלול מימון זה ייחודי

קרן של אנשי עסקים BTB

הקרן מעניקה מימון לעסקים קטנים או בינוניים  עד מליון שקלים, העסק חייב להיות פעיל במינימום שנתיים כתנאי בסיסי לתחילת תהליך, ויש לקרן הזו חסרון גדול בדמות ערב שנדרש לערוב להלוואה (להבדיל מקרן בערבות מדינה או קרן פועלים לעסקים) , כאן יש נקודה נוספת שאין אפשרות לקבל הלוואה לפתיחת עסק

BTB היא קרן חברתית שנותנת הלוואות לעסקים בסכומים של עד מליון שקלים, לעומת הלוואה בערבות מדינה או קרן פועלים לעסקים שנותנות עד 500 אלף ש”ח, קרנות אלו נמצאות בפיקוח של המדינה שהסדירה את תחום הלוואות זה, בקרן זו הריבית יותר גבוהה בכ- 3-6 אחוזים ממסלול הלוואות בערבות מדינה או קרן פועלים לעסקים

קרן אנשי עסקים טריא

הקרן נותנת מימון לעסקים קטנים ובינוניים עד מיליון שקלים, בקרן זו יש שני מסלולים:

  • מסלול מימון לעסקים עד 200 אלף ש”ח
  • מסלול מימון לעסקים של עד מיליון שקלים מול שעבוד נכס נדל”ני, או שעבוד רכב

המימון לעסקים ניתן לבעלי עסקים פעילים בלבד, הסבירות שבעל עסק חדש יקבל הלוואה מקרן זו היא נמוכה ביותר וכנראה גם לא קיימת

עוגן הלוואות לעסקים

קרן עוגן הלוואות לעסקים נותנת מימון לעסקים חדשים עד 200 אלף ש”ח לעסקים קטנים עם מחזור של 3 מיליון שקלים בשנה ובריבית תחרותית למדינה, אפילו יותר טובה, המצב הנוכחי הוא שסכום ההלוואה מוגבל יחסית למדינה שנותנת שמונה אחוזים על המחזור , עוגן היא קרן שייכת לנדבנים שמטרתם היא לקדם את העסקים בישראל,יש לשים לב שעוגן נותנת מימון לפתיחת עסק ולא רק לבעלי עסקים פעילים

קרן מימון ישיר

קרן זו נותנת מימון לעסקים קטנים או בינוניים, ניתן לקבל מימון לעסק מהיר ביותר תוך שלושה ימים בסכום של עד 99 אלף ₪, ואולם זהו מימון לעסק יקר יותר (ריבית של 8-10 אחוז) וזמן ההחזר הוא קצר יותר ( 3-4 שנים), ישנם פתרונות נוספים לקרן זו, האחד הוא מימון לחברות בע”מ עד 400 אלף ש”ח, או מימון לעסקים פעילים עד 200 אלף שקלים, יש לשים לב שקרן זו לא נותנת הלוואות לפתיחת עסק או הלוואה לעסק חדש

קרן מקס – 

קרן מקס הפסיקה את פעילותה לצורך מימון לעסקים במסגרת הקרן מקס,  מקס פועלת רק בתחום הלוואות בערבות מדינה קורונה.

איננו יכולים להמליץ על קרן זו בתחום הלוואות בערבות מדינה קורונה משום שיש יתרון להגשת בקשות ישירות לבנקים שלכם בהלוואות בערבות מדינה קורונה

 קרן נתן

קרן שנותנת מימון לפתיחת עסק ללא הון עצמי וגם ללא ריבית עד 240 אלף ש”ח – המימון ניתן ליזמים שכירים בלבד בעלי ניסיון וותק מקצועי בלבד

קרן סולם יעקב

מימון לפתיחת עסק קטן ללא הון עצמי וגם ללא ריבית עד 100 אלף ש”ח – המימון לפתיחת עסק חדש ניתן בקרן סולם יעקב לכל מי שפותח עסק חדש שכיר או עצמאי

קרן cal כאל

קרן CAL הפסיקה את פעילותה לצורך מימון לעסקים במסגרת הקרן CAL ,  CAL פועלת רק בתחום הלוואות בערבות מדינה קורונה.

איננו יכולים להמליץ על קרן זו בתחום הלוואות בערבות מדינה קורונה משום שיש יתרון להגשת בקשות ישירות לבנקים שלכם בהלוואות בערבות מדינה קורונה.

קרא עוד:

הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – איך בוחרים וכמה זה עולה

מה עדיף? הלוואות בערבות מדינה או קרן עוגן לעסקים

המתחרה הכי טוב מול הלוואות בערבות מדינה – עוגן הלוואות לעסקים

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה

צור קשר – שלח הודעה אל יעקב אלון

מי אני

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה – קורונה

מדוע כדאי לבחור בערוץ הלוואות בערבות מדינה

הבלוג שלי

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה בנק לאומי

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

מי נותן הלוואה לפתיחת עסק – ומי זכאי לקבל

חשיבותו של יועץ בליווי בקשת הלוואה בערבות מדינה

איך להפוך משכיר לעצמאי באמצעות הלוואה לעסק חדש

כל הפתרונות של הלוואות לעסקים קטנים בישראל

מה שחשוב לדעת על הלוואות בערבות מדינה

מקורות מידע לקבלת הלוואה בערבות מדינה:

פרופיל יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי יעקב אלון עם +20 שנים בייעוץ לעסקים

איש המקצוע שיעזור לכם לקבל הלוואה בערבות מדינה

עשה זאת בעצמך וקבל הלוואה בערבות מדינה

קידום עסקים קטנים בעזרת הלוואה בערבות מדינה

קרן עוגן הקרן הכי חברתית בישראל – הלוואות לעסקים 200 אלף ש”ח תוך עשרה ימים

הלוואות בערבות מדינה דפי זהב

הלוואות בערבות מדינה בטוויטר

הלוואות לפתיחת עסק חדש

עשר קרנות נותנות הלוואות לעסקים – מי הן

ראיון באתר של אופיר מנחם על הלוואות בערבות מדינה וגם הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – תנאי סף לקבלת הלוואה

יעקב אלון יועץ כלכלי בלשכת היועצים העסקיים של ישראל

לשכת היועצים העסקיים של ישראל

ויקיפדיה לשכת היועצים העסקיים והניהוליים של ישראל

דף הפייסבוק של סל יועצים

מאמרים נוספים

[contact-form]  

מימון נדלן

מימון נדל"ן מסחרי אם אתה יזם נדלן, זקוק למזומנים כדי להקים פרויקט נדלן, ידע יש, ניסיון יש, הפתרון מונח כאן לפניך עם יועץ מקצועי שעשה מימון פרויק נדלן גם לקטנים וגם לגדולים, עם הבנקים הגדולים, עם גופי המימון המובילים במשק, פתרון מהיר ומקצועי ונכון תוך פחות משבוע. גם אם סורבת בבנק ואתה מעוניין לקבל משכנתא למסורבי [...]

Leos Media & Interactive
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button