הלוואות בערבות מדינה קורונה: הכי מקצוענים סל יועצים

יועץ הלוואות בערבות מדינה קורונה מקצועי ומנוסה, לכיסוי הנזק שנגרם לעסק כתוצאה מקורונה

✅ הלוואות בערבות מדינה קורונה בשיטה מהירה

צלצלו לזכאות!

✅ צפו בממליצים >>

יעקב אלון | סל יועצים

האם אני זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה – קורונה?

יעקב אלון עוזר לתומר מלכה לפתוח את דייליפטס העסק החדש באמצעות הלוואה לפתיחת עסק חדש

אורטל שולחת מכתב המלצה חם ליעקב אלון לאור קבלת הלוואה בערבות מדינה

ניתן להגיש בקשות הלוואות בערבות מדינה קורונה עד 40 אחוז מהמחזור הכספי של 2019.

מחשבון הלוואות בערבות מדינה קורונה


המחשבון מציג את הסכומים כפי שפורסמו על ידי המדינה בתאריך 30 במרץ 2020

חותם האמינות שך דן אנד ברדסטריט מוענק לסל יועצים הלוואות בערבות מדינה!

צילום של חותם האמינות

ברגע אחד, מחלת הקורונה העולמית תפסה אותנו היועצים המקצועיים והמנוסים של הלוואות בערבות מדינה מול מסלול חדש של הלוואות בערבות מדינה לקורונה.

בתשובה לשאלה “האם אני זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה קורונה?” יש את שאלת המשך קיומו של העסק הפרטי של היזם בעל העסק. ולאחר ביצוע ניתוחים של הקריטריונים לקבלת הלוואה בערבות מדינה – קורונה הגעתי למסקנה שהתשובה היא זהה ל “מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה?“ רגילה + סוגי ענפים של עסקים שנפגעו בצורה ישירה ממחלת הקורונה.

מדובר בענפים שבהם יש התקהלות של בני אדם, וששם בני אדם עלולים להידבק ממחלת הקורונה. ניתן כאן דוגמאות של ענפים: בתי מלון שמקבלים ביטולי הזמנות המוניים ויש להם הוצאות קבועות של תשלומי שכר לעובדים רבים. אולמות אירועים של חתונות בר מצוות וכדומה ששם יש אירועים של מעל 100 בני אדם ביחד , עסקים של airbnb ששם בעלי העסקים הם שוכרי משנה של בעלי עסקים והם מחויבים לשלם תשלומי שכירות ללא קשר לביטולי ההזמנות של בתיירים שמילאו עד אפס מקום את החדרים בשנים האחרונות ובעלי העסקים זקוקים להון חוזר עד יעבור זעם הקורונה. ענפים נוספים שחווים ירידה הם חדרי כושר שאנשים מפחדים להגיע אליהם. השפעה נוספת היא הלחץ של האזרחים של מה ילד יום שגורם להם להקטין את ההוצאות, דבר נוסף שגורם להאטה הוא הפיטורים ההמוניים של עובדים, הקטנת שעות עבודה של מעסיקים שגורמים לעצירת קבלת משכורות לעובדים שנאלצים לצמצם את הוצאות המחייה שלהם. כך שהקורונה פוגעת בשורה רבה של עסקים שזקוקים להלוואות בערבות מדינה קורונה הון חוזר לתשלומים של “הוצאות הנהלה וכלליות” שיורדות בכל חודש ללא קשר להכנסות של בעל העסק.

מתן אפשרות הארכת תקופת החזר ותקופת גרייס נוספת.

ניתנה אפשרות להאריך את תקופת הלוואות בערבות מדינה קורונה לתקופה כוללת של עד 10 שנים, זה במקום חמש שנים עד עכשיו, מותנה בהחלטת הבנק והגוף המאשר.

בנוסף, יש אפשרות לאשר תקופת גרייס נוספת על החזר הקרן בהלוואות בערבות מדינה קורונה לתקופה של עד 12 חודשים, כלומר שנתיים גרייס ולא שנה.

יעקב אלון & אביטל דברת המקצוענית, הלוואה בערבות מדינה למסעדת חוף דולפינריום החדשה בתל אביב:

אנחנו נזכיר, שקיים מסלול דומה מאוד של הלוואות בערבות מדינה שנקרא “מסלול הון חוזר”, אלא שאם בעבר ההלוואות ניתנו לבעלי עסקים שהיו מקבלים את הכספים מלקוחות בתנאי תשלום רחוקים כגון שוטף + 90, מול תנאי תשלום לעובדים וספקים שהם בדרך כלל מזומן, כאן אנחנו מדברים על הלוואות בערבות מדינה קורונה עבור תשלום מזומן שצריך לשלם לעובדים שממשיכים לעבוד בעסק מצד אחד, ומצד שני הלקוחות שאינם פוקדים את העסק מחשש להידבקות במחלת הקורונה.

מסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה לעסקים בסיכון גבוה

מטרת המסלול היא לתת לעסקים שלא יכלו לקבל הלוואות בערבות מדינה קורונה רגילות, או להרחיב את האפשרויות של עסקים שכבר קיבלו הלוואה בערבות מדינה קורונה בסכום שאינו מספק אותם, הרחבת הסיוע ניתנת לעסקים במסגרת המסלול המיוחד לעסקים בסיכון גבוה, הלוואות בערבות מדינה קורונה לעסקים בסיכון יקבלו את ההלוואות בתנאים הבאים:

א) עסקים שנפגעו בצורה מהותית בשל הקורונה.

ב) עסקים ברמת סיכון גבוהה מזו של אלה שקיבלו או אינם יכולים לקבל הלוואות בערבות מדינה במסגרת המסלול קורונה הרגיל.

ג) עסקים שאינם יכולים לעמוד בתזרים שלהם, או עם הצרכים התזרימיים החדשים שלהם, ושהבנקים או הלוואות בערבות מדינה אינם מוכנים לתמוך בהם.

ד) עסקים שחוו ירידה של 50% ומעלה במחזור המכירות בחודשים אפריל או מאי 2020, ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

ה) עסקים שלא קיבלו הלוואה במסלול הכללי של הלוואות בערבות מדינה קורונה.

גובה הלוואות בערבות מדינה קורונה לחברות בסיכון במסגרת המסלול הוא כמו במסלול הרגיל של קורונה -עד 16% מהמחזור השנתי, או עד 10 מיליון ₪.

ארבעת הקריטריונים לקבלת הלוואות בערבות מדינה קורונה הון חוזר הם:

הבחינה שאנחנו מציעים לכם כאן היא לוגית לחלוטין, ואנחנו משתמשים בשיטת צבירת הנקודות, כל קריטריון מעניק לכם נקודות, אנחנו חייבים לקבל 100 נקודות, כל ציון שהוא נמוך מ-100 פוסל את הזכאות לקבלת הלוואה בערבות מדינה קורונה.

צבירת נקודות לפי ארבעת הקריטריונים – הלוואות בערבות מדינה קורונה:

 1. הניסיון והמומחיות של בעל העסק בתחום הפעילות של העסק – 30 נקודות.
 2. הרקע ההיסטורי של בעל העסק בעבר – 20 נקודות.
 3. רווחיות מספקת בעבר של העסק – 25 נקודות.
 4. העסק נפגע ישירות ממחלת הקורונה – 25 נקודות

כפי שאנחנו רואים משיטת צבירת הנקודות שהצענו לכם כאן, לא כל בעל עסק שנפגע ממחלת הקורונה זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה – קורונה. נדגיש שוב, רק צבירה מלאה של 100 נקודות תאפשר לכם לקבל הלוואה בערבות מדינה – קורונה.

הלוואה בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש, יעקב אלון עם ענאן האלוף עם ניסיון ניהולי גדול בפתיחת קונדיטוריה שני עזריאלי בעכו

קריטריון ראשון – הלוואות בערבות מדינה קורונה

ניסיונו והמקצוענות של בעל העסק, האם בעל העסק הוא מנוסה וניתן לסמוך עליו, האם הידע והניסיון של בעל העסק הם מקור הפעילות של העסק. ידוע הוא שבעל עסק שאינו מבין את רצונם של לקוחותיו, ושאינו מכיר את הדרישות של הלקוחות אז העסק שלו לא יצליח, ולכן הקרן לא תירצה לתת לו הלוואות בערבות מדינה – קורונה.

קריטריון שני – הלוואות בערבות מדינה קורונה

כאן בעל העסק עומד למבחן בהיסטוריה הפיננסית שלו, התפיסה הקובעת בקרן היא שמי שידע בעבר להתנהל נכון פיננסית ולתכנן את מהלכיו בצורה אחראית, סביר להניח שיוכל להתנהל נכון פיננסית גם בעתיד. ובכן, כיצד ניתן להבין האם ההתנהלות הפיננסית תקינה? והתשובה פשוטה. כל בעל עסק יודע היטב האם דפי החשבון שלו מנוהלים היטב, האם חזרו לו צ’קים או הוראות קבע בשלושת החודשים האחרונים או לפני, האם חזרו לו בעבר חיובים של כרטיסי אשראי בחשבון, האם חזרו הוראות קבע בחשבון, לא משנה אם הסכום הוא 100 ש”ח או 2000 ש”ח. חזרה היא חזרה והיחס אליה הוא חמור. סביר להניח שחזרה אחת במשך שלושת החודשים האחרונים תפסול את הבקשה באחד משלבי הבדיקה של קבלת הלוואות בערבות מדינה – קורונה. שאלות נוספות שבוחנות את הנקודה הן האם קיימת תביעה משפטית נגד העסק שלכם, והאם התביעה המשפטית תסכן את העסק שלכם. מנהלי הקרן בבואם לבדוק את מטרת הבקשה לא ישמחו לתת הלוואה של 100 אלף ש”ח לדוגמא למישהו שיש נגדו תביעה של 40 אלף ש”ח, שהרי אם מטרת ההלוואה היא לקורונה, ועכשיו בעל העסק יזדקק לשלם את התביעה המשפטית אזי זו לא המטרה שלשמה הקרן תיתן הלוואה, והבקשה תיפסל על הסף. נקודה חשובה נוספת באותה המסגרת היא האם יש תיקים פתוחים בהוצאה לפועל לבעל העסק או לעסק המבקש. כאן היחס הוא דחייה על הסף. כלומר אם יש לכם תיק אחד בהוצאה לפועל על סך 3 אלף ש”ח לדוגמא, אזי עליכם לשלם אותו לפני הגשת בקשת הלוואות בערבות מדינה – קורונה לקרן. וזאת כדי למנוע דחייה על הסף של הבקשה. יש לשים לב שניתן להגיש בקשה פעם בחצי שנה, ולא כדאי לקבל תשובה שלילית מהקרן ולהסתכן בהמתנה נוספת מיותר של שישה חודשים עד לקבלת אפשרות הגשה נוספת.

שני האלופים של מסעדת הדוקטור בנתניה, קיבלו הלוואה בערבות מדינה

קריטריון שלישי – הלוואות בערבות מדינה קורונה

רווחיות העסק היא זו שעומדת למבחן, וגם היחס הפיננסי של הלוואות מול המחזור החודשי של העסק.

ובכן בכדי לענות האם מדובר בעסק שהוא עסק טוב? האם מדובר בעסק ריווחי? האם העסק זכה בפרויקטים חדשים שמשנית את מחזור הפעילות של העסק? האם העסק קיבל הזמנות חדשות שהוא צריך מימון בכדי לספק אותן? האם העסק נמצא בצמיחה או שהכיוון שלו בשנים האחרונות הוא שהוא בירידה? או לחלופין אנחנו רוצים לקבל הלוואה לפתיחת עסק חדש , ניתן לקבל הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש, אבל ברור לחלוטין שיזם לא ירצה לפתוח עסק אם עכשיו אם העסק שלו נמצא בתחום שפעילות הקורונה מסכמת את קיומו.

מבחן הוסף בתוך הקריטריון השלישי של רווחיות העסק אנחנו מדברים על הלוואה לעסק פעיל ועובד , עסק כזה צריך לתת לבעלים שלו הכנסה מינימלית חודשית של שמונת אלפים שקלים בחודש, והבדיקה של הלוואה בערבות מדינה – קורונה היא לגבי שנים קודמות, כלומר אם יבוא עכשיו בעל עסק ויראה שהנתונים שלו אינם מאפשרים לשלם את הלוואת קורונה אזי, כלומר הבדיקה שתיערך תהיה כזו שכל הכנסה נוספת שיש לנו מעבר לשמונת אלפים שקלים תשמש להחזר הלוואה בערבות מדינה, אני מציע לכם להסתכל היטב בטבלת המחשבון של הלוואות בערבות מדינה, ולחשב כל בעל עסק האם סה”כ הרווח של העסק שלו יכול גם לממן 8 אלף ש”ח בחודש + החזר חודשי של ההלוואה בערבות מדינה – קורונה החדשה. אם לא אז אין טעם להגיש בקשת הלוואה – קורונה.

קריטריון רביעי – הלוואות בערבות מדינה קורונה

זה הקריטריון החדש של קורונה שכבר הסברנו למעלה מי עומד בקריטריון הזה ומי לא עומד. תבחנו את עצמכם ותבינו את האפשרויות שלכם. הכלים נמצאים כאן באתר. מי שמתלבט ולא בטוח יכול להתקשר אלי, אני זמין ושמח לענות לשאלות שעולות.

שריף חסנין מודה ליעקב אלון על הגשמת החלום והעזרה לקבל הלוואה בערבות מדינה

מי יכול לקבל הלוואות בערבות מדינה קורונה?

הלוואות בערבות מדינה ניתנות לשני סוגים של יזמים:

1. בעלי עסקים קיימים שעובדים וזקוקים לכיסוי ההוצאות הקבועות של העסק לאור מחלת הקורונה, כמו כן קיימת עננה סביב משך התקופה של חוסר וודאות של סיום מחלת הקורונה בישראל ובעולם, שיגיע בדמות של חיסון, תרופה או שפשוט הטבע יתגבר על הפצת נמחלה, דבר שכולנו מחכים לו. כאן נדרש בעל העסק להציג תכנית עסקית לחודשים הקרובים בשנה הקרובה. כאן נר שלהציג את ההוצאות הקבועות בתקופה הקשה. הצגת גודל צוות עובדים שלו בתקופה הקשה. ושאר ההוצאות שנציג בהמשך.

הלוואה בערבות מדינה קורונה היא הפתרון לבעיה.

המדינה הקציבה לצורך מסלול הלוואות בערבות מדינה – קורונה תקציב אדיר של מיליארדים.

המלצות חשובות למגישי הבקשות של הלוואות בערבות מדינה קורונה

מסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה הוא מסלול חדש ומיוחד שנוצר, ולכן מדינת ישראל נתנה לכל הבנקים בישראל זיכיון לפעול + שתי חברות כרטיסי אשראי מקס ( לאומי קארד) וגם כאל.

לי יש השגות לגבי פתיחה זו, חברות כרטיסי האשראי הן חדשות, הן לא מכירות אתכם כלקוחות, והסבירות ששתי חברות כרטיסי האשראי יאשרו לכם הלוואות בערבות מדינה קורונה היא נמוכה באופן משמעותי מהגשת הבקשה לסניף הטוב שלכם.

ההמלצה שלי היא חד-משמעית לגבי מסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה:

ישו את הבקשה לבנק שמכיר אתכם הכי טוב, לבנק שהפעילות שלכם בו היא טובה, לבנק שתומך בכם באופן שוטף, כי רק הוא יכול לתמוך במלוא הסכום שאתם מבקשים.

המלצה נוספת לגבי מסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה – כפי שאתם יודעים מקריאת הכתבה שלי על מדד הידידותיות של הבנקים לעסקים במדינת ישראל, אז הבנק מספר אחד במדינה על פי ניסיוני הוא בנק הפועלים שקיבל אישור גם הוא לפעול במסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה, ולכן אם יש לכם מספר בנקים שאתם עובדים איתם תבחרו את הבנקים לפי הסדר הבא:

 1. בנק פועלים
 2. בנק לאומי
 3. בנק בינלאומי
 4. בנק מרכנתיל
 5. בנק מזרחי

שימו לב שדירוג זה הוא שונה מהדירוג של הלוואות בערבות מדינה להגדלת עסק או לפתיחת עסק.

תכנית עסקית ותזרים מזומנים – הלוואה בערבות מדינה קורונה

הסעיפים להם ניתן לבקש הלוואות בערבות מדינה קורונה:

 • הוצאות שכר עבודה לעובדים חיוניים שחייבים לשמור בתקופה הקשה
 • הוצאות שכירות וארנונה – שהם תשלומים קבועים שבעלי העסקים משלמים אותם ללא קשר להכנסות שמתקבלות מלקוחות
 • הוצאות מים וחשמל שהן כנראה נמוכות יותר לאור הקטנת הפעילות שהרי הן יושבות על כמות הפעילות העסקית ואם היא נמוכה, אזי סביר להניח שסעיף זה הוא נמוך בתקופה של הקורונה
 • הוצאות טלפון ותקשורת הן בדרך כלל נמוכות והחלק שלהן בתקציב ההוצאות הקבועות הוא נמוך
 • הוצאות הנהלת חשבונות הן הוצאה קבועה של העסק שאינה תלויה בהכנסות, יחד עם זאת זו לא הוצאה חודשית גבוהה.
 • הוצאות רואה חשבון הן הוצאות שנתיות ומשולמות בסוף השנה בעת עריכת הדוחות הכספיים של העסק. יש להיערך גם לתשלום שלהם.
 • הוצאות ביטוח הן הוצאות חיוניות לשמירה על הציוד והמלאי של העסק.
 • הוצאות ליסינג, דלק, ביטוח רכב, טיפולים לרכב, הוצאות רכב עשויות להיות נמוכות יותר בתקופת הקורונה
 • הוצאות משרדיות עשויות להיות נמוכות משמעותית בעסקים בתקופת הקורונה
 • הוצאות פרסום ושיווק – להערכתי סעיף זה לא יכול לקבל תקציב בתקופה הזו. משום שמדובר בהלוואה בערבות מדינה לצורך הישרדות של עסק ולא הרחבה או הגדלה של עסק
 • הצגת כל ההוצאות המיוחדות שליש לבעל העסק בתחום הפעילות המיוחד שלו.
 • נדרש להציג את סיכום סך הכול הוצאות כלליות והנהלה של העסק שנפגע מקורונה ולהכפיל במספר החודשים קדימה.
 • לכל מי שמכין תזרים מזומנים בהגשת בקשות הלוואות בערבות מדינה במסלול קורונה לקרן מומלץ לקחת את שלושת החודשים הבאים בהנחה שהמחזור הוא אפס שקלים, ומצד שני להוסיף את כל סעיפי ההוצאות בצורה מלאה, יש לכם את הסעיפים כפי שרשמנו למעלה, כגון חבות לספקים, שכירויות, ארנונה ועוד לפי מה שרשום למעלה

סרטון הדרכה מספר 1 – למילוי תזרים מזומנים הלוואות בערבות מדינה קורונה

סרטון הדרכה מספר 2 – למילוי בקשת הלוואה בערבות מדינה קורונה

למי שמעוניין להתמודד עם הגשת בקשת הלוואה בערבות מדינה קורונה בשיטת עשה זאת בעצמך, מצורף כאן סרטון מספר 2 שמראה כיצד למלא את בקשת הלוואה בערבות מדינה קורונה – זהו גיליון שמתקבל לאחר הגשת הבקשה וצריך להחזיר אותו יחד עם שאר מסמכי הבקשה + תזרים המזומנים מהסרטון הראשון

2. פתיחת עסקים חדשים – ניתן לקבל הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש לעסקים שהתחום שלהם נהנה מביקושים גבוהים בזכות הקורונה.

אוראל לוינשטיין מודה ליעקב אלון וממליץ עליו לאחר שהוא עזר לו לקבל הלוואה בערבות מדינה

סוגי עסקים מרכזיים שנפגעו מהקורונה – הלוואות בערבות מדינה קורונה

 • אופנה
 • הנעלה
 • ספורט
 • מסעדות, בתי קפה, פאבים, פיצריות
 • ספרים
 • אופטיקה
 • ילדים
 • מוצרי חשמל
 • מוצרים לבית
 • חנויות כלבו
 • חד פעמי
 • ציוד משרדי
 • קוסמטיקה ויופי
 • תיקים ואביזרים
 • תכשיטים ושעונים
 • מתנות ופנאי
 • משקפי שמש
 • שירותי כביסה
 • עיצוב שיער וטיפולי יופי
 • ציוד אישי וציוד לבית
 • ציוד לטיולים
 • תיירות
 • מרפאות שיניים
 • יועצים עסקיים
 • מאמנים אישיים
 • רהיטים
 • סלולר
 • מחשבים
 • פארק שעשועים
 • משחקיות ילדים
 • הפקת אירועים
 • חדרי כושר
 • מתקני ספורט
 • גנים זואולוגיים
 • מוזיאונים
 • תאטראות
 • הופעות פומביות
 • ספריות
 • יצירה
 • אומנות ובידור
 • בתי חינוך למבוגרים, קורסים, חוגים, הכשרות, השתלמויות
 • מורים פרטיים
 • מורי נהיגה
 • מוניות
 • מורים פרטיים
 • מוסדות חינוך ואוניברסיטאות
 • שירותי גינון
 • שירותי ניקיון במשרדים ובתים פרטיים
 • מארגני טיולים
 • סוכנויות נסיעות
 • השכרת ציוד, השכרת מוצרים אישיים
 • שירותי צילום
 • ייעוץ ניהולי
 • שירותים משפטים
 • חברות אחזקה
 • בתי קולנוע
 • עיתונים
 • קיוסקים, מזנונים
 • חדרי נופש להשכרה
 • אכסניות נוער
 • |air bnb
 • בתי מלון
 • שירותי משלוח ועמילות מכס
 • שירותי אוטובוסים
 • חנויות אומנות
 • כלי נגינה
 • דברי מאפה
 • זגגות
 • מוסכים וציוד למוסכים
 • קבלני שיפוצים
 • אופניים
 • מכוניות
 • ליסינג
 • עיבוד מכני
 • קרמיקה
 • מטבחים

מעוז קסטלר מודה ליעקב אלון על האכפתיות והמעורבות לאורך כל תהליך גיוס הלוואה בערבות מדינה

להלן הנקודות הייחודיות והמעודכנות למסלול הלוואות בערבות מדינה – קורונה:

שלום לכולם,

ברצוננו לעדכן כי הוחלט על הקלות משמעותיות במסלול הייעודי לעסקים שקיבלו נזק כלכלי בעקבות משבר קורונה, ולכן על מנת להקל על המגישים ככל שניתן ולקצר את זמני המענה ניתנו הקלות ברמת דרישות ההגשה

שינוי בטפסי ההגשה הנדרשים במסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה

עיקר השינויים:

 1. פורמט אקסל – גיליון הסבר לאופן מילוי הנתונים בטבלאות.
 2. תצהירים – הסרה של הדרישה לחתימת עו”ד ודחייתה לאחר העמדת ההלוואה. זו הקלה משמעותית מאחר ולא נדרש להחתים את מסמכי עורך הדין לצורך הגשת הבקשה.

שינוי תנאי הזכאות – הלוואות בערבות מדינה קורונה

עסקים שקיבלו הלוואה בקרן בערבות המדינה בסכום הזכאות המקסימלי וטרם פרעו מחצית מהיקף ההלוואה המקורי.

זכאים כעת להגיש הלוואת השלמה לסכום הזכאות המלא (לדוגמה – עסק הזכאי לסכום הלוואה מקסימלי ע”ס 500 א’ ₪ ויתרת ההלוואה העדכנית הינה 300 א’ ₪, יוכל כעת לבקש הלוואת השלמה ע”ס 200 א’ ₪ נוספים).

ביטול תקופת ההמתנה בין בקשה לבקשה –

עסקים שבקשתם נשללה או התקבלה הלוואה חלקית במהלך החצי שנה האחרונה יכולים כעת להגיש בקשה נוספת לקרן בערבות מדינה ללא המתנה.

להלן שינויים נוספים משמעותיים בתנאי ההלוואות ופרטים חשובים נוספים:

העמדת בטוחות עבור ההלוואה בשיעור של 5%.

 • מתן אפשרות לדחיית תשלום קרן ההלוואה (גרייס) לתקופה של עד 12 חודשים.
 • פטור מתשלום עמלות עבור הבדיקה הכלכלית שמשולמת לאגף החשב הכללי.
 • גובה ההלוואה לעסקים עד 40 אחוז מגובה המחזור של שנת עסקיים קודמת למשבר

עיקר השינויים החדשים – הלוואות בערבות מדינה קורונה:

 • ביטול הגשת תכנית עסקית ומסמכים נלווים נוספים במועד הגשת הבקשה לקבלת הלוואה, כך שהעסק לא יידרש להיערכות מוקדמת לצורך הגשת הבקשה. הקלה בשיעור הערבויות האישיות כך שלא תעלנה על הערבויות האישיות הקיימות ללקוח בבנק. הפנייה ישירה של בקשת ההלוואה לבנק, ללא צורך בבדיקה מקדימה מטעם המדינה.

מדינה מרחיבה את ההקלות לעסקים במסגרת קרן ההלוואות בערבות המדינה קורונה.

משרד האוצר פרסם הודעה המפרטת שורה של הקלות נוספות שמטרתן להרחיב את ההיקף הפוטנציאלי של העסקים שיפנו לקרן ולהקל על העסקים שפונים בבקשה לקבלת הלוואה, הן בשלב הגשת הבקשה להלוואה, בתהליך בחינתה ואישורה על ידי הבנקים והן בתנאי ההלוואות.

להלן ההקלות הנוספות שאושרו:

הלווה לא יידרש לשלם את הריבית על ההלוואה במהלך השנה הראשונה לאחר העמדת ההלוואה, והמדינה היא זו שתישא בעלות הריבית לבנק עבור תקופה זו. בנוסף, כדי להקל על העסקים ככל שניתן, המערכת הבנקאית הביעה את נכונותה להירתם ולהפחית את שיעור הריבית הממוצע בהלוואות הקרן לעד 1.5% מעל ריבית הפריים.

 • יצירת מנגנון של הלוואות גישור על ידי הבנקים עד קבלת האישור הסופי לקבלת ההלוואה.
 • ההצהרה בדבר החוב השוטף של הלקוח לרשויות המס תתייחס רק לחובות שוטפים שהתהוו טרם משבר הקורונה.
 • ניתן לקבל הלוואות גם לזמן קצר ולא רק ל-60 חודשים.

מידע נוסף

 • בנק לאומי חסם הלוואות קורונה למסעדות ובתי קפה, לא להגיש בקשות בבקשה כי הן נדחות בשלב בנק לאומי!

עמלת הבדיקה הכלכלית מבוטלת:

במסלול זה בעלי העסקים פטורים מתשלום עבור הבדיקה הכלכלית שמשולם לאגף החשב הכללי ע”ס 250 ₪.

 • ברישום למערכת הגשת הבקשות להלוואה, הוסרה המגבלה של הגשת 5 בקשות בלבד.
 • חברות כרטיסי האשראי הצטרפו לקרן הלוואות בערבות מדינה קורונה – מקס איט פיננסים.
 • שינויים טכניים במודול הגשת הבקשה באתר של המדינה: בחירת סניף מתוך רשימה על פי הבנק הנבחר, בחירת יישוב מתוך הרשימה, הוספת שדה של ענף ותת ענף – בחירה מתוך רשימה סגורה.
 • תחילת פעילות הקרן הלוואות בערבות מדינה קורונה לעסקים גדולים – מסלול לעסקים בעלי מחזור פעילות גבוה מ- 200 מיליון שקלים המעסיקים לפחות 100 עובדים, במסגרתו ניתן לקבל הלוואה ע”ס 8% מהמחזור ולא יותר מ 100 מלש”ח (עבור חברות הייטק ניתן לבקש 8% מהמחזור או 8% מסך ההוצאות, למעט הוצאות מימון לפי הגבוה מבין השניים). בשלב זה הצטרפו לקרן: לאומי, מזרחי ודיסקונט.
 • הורחב המסלול לעסקים בעלי מחזור פעילות שלא עולה על 400 מלש”ח במסגרתו ניתן לקבל הלוואה בגובה מקסימלי של 16% מהמחזור השנתי ועד 20 מלש”ח. עסקים שכבר אושרה להם הלוואה לפי 8% (השיעור הישן), יוכלו להגיש מיידית באמצעות פניה לגופים המתאמים בקשה להלוואה משלימה.
 • הגוף המתאם בפניה לבנקים לאומי, מרכנתיל, דיסקונט ואגוד – הוא גיזה. הגוף המתאם בפניה לבנקים הפועלים, מזרחי ובינלאומי – הוא BDSK.
 • ברישום למערכת הגשת הבקשות להלוואה, הוסרה המגבלה של הגשת 5 בקשות בלבד.
 • חברות כרטיסי האשראי הצטרפו לקרן הלוואות בערבות מדינה קורונה – מקס איט פיננסים.
 • שינויים טכניים במודול הגשת הבקשה באתר של המדינה: בחירת סניף מתוך רשימה על פי הבנק הנבחר, בחירת יישוב מתוך הרשימה, הוספת שדה של ענף ותת ענף – בחירה מתוך רשימה סגורה.
 • תחילת פעילות הקרן הלוואות בערבות מדינה קורונה לעסקים גדולים –  מסלול לעסקים בעלי מחזור פעילות גבוה מ- 200 מיליון שקלים המעסיקים לפחות 100 עובדים, במסגרתו ניתן לקבל הלוואה ע”ס 8% מהמחזור ולא יותר מ 100 מלש”ח (עבור חברות הייטק ניתן לבקש 8% מהמחזור או 8% מסך ההוצאות, למעט הוצאות מימון לפי הגבוה מבין השניים). בשלב זה הצטרפו לקרן: לאומי, מזרחי ודיסקונט.
 • הורחב המסלול לעסקים בעלי מחזור פעילות שלא עולה על 400 מלש”ח במסגרתו ניתן לקבל הלוואה בגובה מקסימלי של 16% מהמחזור השנתי ועד 20 מלש”ח. עסקים שכבר אושרה להם הלוואה לפי 8% (השיעור הישן), יוכלו להגיש מיידית באמצעות פניה לגופים המתאמים בקשה להלוואה משלימה.
 • הגוף המתאם בפניה לבנקים לאומי, מרכנתיל, דיסקונט ואגוד – הוא גיזה. הגוף המתאם בפניה לבנקים הפועלים, מזרחי ובינלאומי – הוא BDSK.

זמני טיפול בבקשה:

 • לוח זמנים לטיפול בבקשות קוצר לעד שבעה ימי עבודה. אני רואה קיצור משמעותי בזמנים ובקשות עוברות בתהליך החדש במהירות גבוהה, ישנם לקוחות שמקבלים הלוואה בערבות מדינה קורונה בלוחות זמנים אלו ולעתים גם יותר מהר משבעה ימים.

קרא עוד:

הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – איך בוחרים וכמה זה עולה

הקרן העולה וכי חברתית בישראל – קרן עוגן הלוואות לעסקים

איש המקצוע שיעזור לכם לקבל הלוואה בערבות מדינה

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה

צור קשר – שלח הודעה אל יעקב אלון

מי אני

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

הבלוג שלי

קרן פועלים לעסקים

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

מי נותן הלוואה לפתיחת עסק – ומי זכאי לקבל

חשיבותו של יועץ בליווי בקשת הלוואה בערבות מדינה

איך להפוך משכיר לעצמאי באמצעות הלוואה לעסק חדש

כל הפתרונות של הלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל

מקורות מידע לקבלת הלוואה בערבות המדינה:

פרופיל יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי יעקב אלון עם +20 שנים בייעוץ לעסקים

עשה זאת בעצמך וקבל הלוואה בערבות מדינה

קידום עסקים קטנים בעזרת הלוואה בערבות מדינה

קרן עוגן הקרן הכי חברתית בישראל – הלוואות לעסקים 200 אלף ש”ח תוך עשרה ימים

הלוואות בערבות מדינה דפי זהב

הלוואות בערבות מדינה בטוויטר

הלוואות לפתיחת עסק חדש

עשר קרנות נותנות הלוואות לעסקים – מי הן

ראיון באתר של אופיר מנחם על הלוואות בערבות מדינה וגם הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – תנאי סף לקבלת הלוואה

קרדיט: freepik

מאמרים נוספים

[contact-form]  

מימון נדלן

מימון נדל"ן מסחרי אם אתה יזם נדלן, זקוק למזומנים כדי להקים פרויקט נדלן, ידע יש, ניסיון יש, הפתרון מונח כאן לפניך עם יועץ מקצועי שעשה מימון פרויק נדלן גם לקטנים וגם לגדולים, עם הבנקים הגדולים, עם גופי המימון המובילים במשק, פתרון מהיר ומקצועי ונכון תוך פחות משבוע. גם אם סורבת בבנק ואתה מעוניין לקבל משכנתא למסורבי [...]

Leos Media & Interactive
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button