הלוואות בערבות המדינה

שלום, אני יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי ומנוסה – להרחבת עסק / לעסק חדש / משכנתא למסורבי בנקים

✔️ הלוואות בערבות מדינה על בסיס הצלחה ☝️גם אם סורבת בבנק

✔️ צלצלו לזכאות!

✔️ צפו בממליצים>>

יעקב אלון | סל יועצים

מי זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה?

הלוואה בערבות המדינה

גם בקורונה פותחים עסק חדש – יעקב אלון ואיגור – הלוואות לפתיחת חנות חומרי בנין חדשה בחיפה:

טבלת ההחזר החודשי הלוואות בערבות המדינה להגדלת העסק / הלוואות לפתיחת עסק חדש

מי זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה?

יזמים רבים שואלים אנשי מכירות לא מקצועיים אם הם זכאים לקבל הלוואה בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה להרחבת עסק או לפתיחת עסק חדש, חשוב לדעת שרק איש מקצוע שבקי בפרטים הקטנים יכול להחליט האם האפשרות של היזם לקבל הלוואה בערבות מדינה היא אפשרית או שהיא לא אפשרית. לכן הבדיקה של אנשי מכירות אשר בודקים את מספר תעודת הזהות שלכם (במערכת BDI או בדיקה במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל) היא מה שנקרא בעגת הרחוב “כיסוי תחת” שהוא תירוץ טוב במקרה של שלילת הבקשה ללקוח, ואז אנשי המכירות יכולים לומר ללקוח “אבל בדקנו את תעודת הזהות שלך והיא נמצאה תקינה”, יש לציין שגם לקוחות שסורבו בבנק מקבלים אצלי מענה ו]פתרונות, גם אם סורבתם בבנק תוכלו לקבל משכנתא למסורבים שעושים רק עם יועץ מקצועי, על כך תוכלו לקרוא בעמוד הרלונטי באתר

ואסים פותח מינימרקט ולאחר מכן רוצה לפתוח קונדיטוריה, יעקב אלון מלווה את ואסים והוא מקבל הלוואה בערבות מדינה פעמיים

“ערב טוב רציתי להודות לך על כל הסיוע והדאגה, אתה פשוט אדם מקסים

אני אישית מאוד מודה לך על כל מה שעשית להצלחת העסק שלי

פשוט אני שמח שהכרתי אדם כמוך כבעל מקצוע וגם כאדם ישר והגון”

ואסים

050-828-2871

aminaldin.m.m@gmail.com

מי זכאי לקבל הלוואות בערבות מדינה?

יזמים רבים שואלים אנשי מכירות לא מקצועיים אם הם זכאים לקבל הלוואה בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה להרחבת עסק או לפתיחת עסק חדש, חשוב לדעת שרק איש מקצוע שבקי בפרטים הקטנים יכול להחליט האם האפשרות של היזם לקבל הלוואה בערבות מדינה היא אפשרית או שהיא לא אפשרית. לכן הבדיקה של אנשי מכירות אשר בודקים את  מספר תעודת הזהות שלכם (במערכת BDI או בדיקה במערכת נתוני האשראי של בנק ישראל) היא מה שנקרא בעגת הרחוב “כיסוי תחת” שהוא תירוץ טוב במקרה של שלילת הבקשה ללקוח, ואז אנשי המכירות יכולים לומר ללקוח “אבל בדקנו את תעודת הזהות שלך והיא נמצאה תקינה”

ואסים פותח מינימרקט ולאחר מכן רוצה לפתוח קונדיטוריה, יעקב אלון מלווה את ואסים והוא מקבל הלוואה בערבות מדינה פעמיים

יעקב אלון עוזר לתומר מלכה לפתוח את דייליפטס העסק החדש באמצעות הלוואה לפתיחת עסק חדש

הלוואה בערבות מדינה

הלוואה בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש, יעקב אלון עם  ענאן האלוף עם ניסיון ניהולי גדול בפתיחת קונדיטוריה שני עזריאלי בעכו

בדיקה נכונה של “מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה” כוללת מספר שלבים, ואני אעמוד כאן על כולם:

ניסיון בתחום –

הקרן מעוניינת לדעת שהלקוח הוא בעל ידע בתחומו והוא יודע לנהל את העסק, המטרה של הקרן לבדוק שלא מתחבא מאחורי היזם בעל העסק האמיתי שהוא מסתתר.

ללקוחות כאלו הקרן לא מעוניינת לתת כסף, מהו אותו ניסיון שדורשים? דוגמא פשוטה ביותר זה כאשר טבח עם שנתיים ניסיון רוצה לפתוח חנות לבורקס, או שמנהלת חנות אופנה מעוניינת לפתוח חנות אופנה, אבל כמו שאנחנו יודעים החיים שולחים אותנו למקומות שהם על גבול האישור, לדוגמא מנהל בחנות תבלינים רוצה לפתוח חנות למזון בעלי חיים, הרי ברור שליזם יש ניסיון בניהול חנות, ואולם הוא אינו מכיר את המוצרים של חנות מזון בעלי החיים, הוא אינו מכיר את הספקים של מזון בעלי חיים, והוא אינו מכיר את מחירי הקניה של המוצרים, והוא עלול לא להצליח בעסק החדש מאחר ויכולות לקרות לו תקלות כמו לקנות את המוצרים במחירים גבוהים מידי ולהסתכן בחוסר רווחיות  שתגרום לו לסגור את החנות, או שהוא לא יביא את המוצרים הנכונים לחנות ויבזבז את כספו ברכישת מלאי מת שהלקוחות לא דורשים, ולכן יזם כזה שיגיע עם ליווי של רשת מזון בעלי חיים שתתמוך בו ותמכור לו זיכיון בכל הנושא של ספקים, מחירי קניה, בחירת המוצרים וכדומה יקבל אישור מהקרן לקבל הלוואה בערבות מדינה, לעומת יזם אחר שלא יקבל בגלל חוסר התאמה. נדגיש כאן שקיימים בידי פתרונות ללקוחות שקיבלו סירוב בבנק, ניתן לקבל משכנתא למסורבי בנקים – ניתן ליצור קשר בעניין ולקבל מידע חדש שלא היה ידוע לכם

לא רק גולים! גד עובדיה הסקורר של אשקלון פותח חנות צעצועים “קוקו טויז” בבקעת רימון בסיוע של יעקב אלון

יעקב אלון & אביטל דברת המקצוענית, הלוואה בערבות מדינה למסעדת חוף דולפינריום החדשה בתל אביב:

נור ממרפאת זמר כותב מכתב המלצה בגוגל ונותן חמישה כוכבים –  הלוואות בערבות המדינה – הכי מקצוענים סל יועצים

הלוואה בערבות מדינה לעסקים

התנהלות פיננסית בנקאית –

כאן יש חשיבות להיסטוריה הבנקאית של בעל העסק,  שהרי סביר להניח שאם ההתנהלות הפיננסית של הלקוח היא תקינה, אזי ניתן להניח שהלקוח יודע לכלכל את צעדיו קדימה. יש לשים לב שהיום יש מערכות משוכללות ביותר שמחוברות בחיבור מקוון וכל בעיה שיש ליזם תקפוץ לנציגי הקרנות ותפסול את הבקשה.

עסק טוב וריווחי –

הקרן בערבות מדינה דורשת מהיזם שיהיה לו עסק טוב שיהיה זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה, כלומר עסק עם רווח טוב שמאפשר יכולת החזר מצוינת ללקוח. כאן המדידה היא שהקרן אומר שהיזם צריך 9 אלף ש”ח בכדי לחיות וכל מה שמעל יכול לשמש להחזר הלוואות, ניתן דוגמא אם יזם מסוים יש לו הלוואות קיימות של 100 אלף ש”ח והוא מעוניין לקבל הלוואה נוספת של 200 אלף ש”ח, החישוב כאן הוא פשוט, הקרן דורשת יכולת החזר על הלוואה של 300 אלף ש”ח וכאן מדובר על החזר של 5500 ש”ח בחודש, כלומר הרווח של העסק צריך לממן את ההלוואה החוץ בנקאית, או את ההלוואה הבנקאית למינימום של 14,500 ש”ח בחודש.

שני האלופים של מסעדת הדוקטור בנתניה

קיבלו הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה הם הפתרון הכי טוב שיש לעסק, אם זה לצורך הגדלת העסק או לצורך פתיחת עסק חדש.

הלוואה בערבות מדינה הוא הפתרון הטוב ביותר

הלוואות לעסקים בערבות המדינה

הון עצמי מהבית לפתיחת עסק חדש בלבד –

מדינת ישראל דורשת הון עצמי מהבית בגובה של 15-20 אחוז.

אז מה עושה יזם שמעוניין לפתוח עסק ומדינת ישראל לא מוכנה לעזור לו לקבל הלוואה בערבות מדינה כי אין לו הון עצמי? – במקרים כאלה אני מגיש בקשות הלוואות לפתיחת עסק לשלושת הקרנות של הנדבנים שעוזרות ליזם לפתוח עסק ללא הון עצמי, וכך היזם מקבל צ’ופר של הלוואה ללא ריבית, מה שנקרא להוציא לימונדה מלימון.

לעזרתכם, קבלו את עצות הזהב לפיתוח ולפתיחת עסק ונציין כאן בקצרה שמדובר בקרן נתן, קרן סולם יעקב ועוגן שאני עובד איתן על בסיס קבוע ומגיש בקשות עבור יזמים במקביל לבקשות הלוואות בערבות המדינה.

חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט מוענק לסל יועצים הלוואות בערבות מדינה!

יעקב פותח חנות ירקות ופירות חדשה – יום חג!

שריף חסנין מודה ליעקב אלון על הגשמת החלום והעזרה לקבל הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות המדינה לעסקים קטנים

תעבדו עם יועץ שמאמין שתקבלו הלוואות בערבות מדינה, רק לפי הצלחה!

רק יועץ מקצוען שמבין עניין ויודע לבצע בדיקת זכאות הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש, או להרחבת העסק שלך יאמין בך, כי בסופו של דבר, כל הדברים הם פשוטים, ולכן המלצתי היא תבחר יועץ מקצוען ומנוסה ותעבוד איתו רק על בסיס הצלחה אמיתי, שלם ליועץ מאות שקלים בודדים דמי רצינות בתחילת התהליך, ושלם לו את מה שמגיע לו לאחר שתגיע ליעד שלך, שלם לו בכיף. מגיע לו. אז בהצלחה, לא ברור לי מדוע מדינת ישראל נתנה לגוף שנקרא מעוף את האפשרות להגיש לקוחות על בסיס עבודה עם תשלום ראשוני של אלפי שקלים בתחילת עבודה, האם הגוף הזה אינו יודע לבצע בדיקות זכאות? האם הגוף הזה לא מספיק מקצועי? ולמה שהלקוח ישלם על עבודה שבסופה הוא לא קיבל כלום??? לא ברור ולא מקצועי לחלוטין מה שקורה שם.

יעקב אלון & יעקב וגיל פתיחת אסתריקה פיצת שף הכי טעימה בתל אביב :

הלוואות בערבות מדינה

הבטחונות שהמדינה נותנת להלוואות בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה נולדו על מנת להקל על העסקים במדינת ישראל שמעוניינים להתפתח, לפתוח עסק, או עזרה בזמן משברים, מדינת ישראל מעמידה בטחונות גבוהים על מנת לתת לבנקים “לשחרר את ההדק” על הלוואות בערבות מדינה לעסקים. לכל אחד מהמסלולים יש בטחונות שונים, וברמות שונות, הרי ברור שמדינת ישראל חייבת לתת לבנקים בטחונות גבוהים מאוד על הלוואות בסיכון כמו בזמן משבר, לעומת בטחונות נמוכים יותר לעסקים שנמצאים בצמיחה מהירה, או יזמים שרוצים לפתוח עסק:

 • הלוואות בערבות מדינה לפיתוח של עסקים

מדינת ישראל נותנת לבנקים 75 אחוז, ובעל העסק צריך להעמיד 25 אחוז בטחונות = 100 אחוז בטחונות לבנקים, וכאן הבנקים מקבלים הגנה מלאה מדינת ישראל  על ההלוואה שהם נותנים. וזו הסיבה שיש מלחמה בין הבנקים על הזיכיון של מדינת ישראל. כי הם מוגנים.

 •  הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש –

מדינת ישראל נותנת לבנקים 75 אחוז, ובעל העסק החדש צריך להעמיד 10 אחוז בטחונות, וכאשר גובה ההלוואה לפתיחת עסק חדש עולה על סכום של 300 אלף שח בעל העסק החדש נדרש להעמיד 25% בטחונות. תמיד קיימת אפשרות לבעל העסק החדש לתת  ערב נוסף של עד 40% מסכום ההלוואה. כך שלבנקים יש  100 אחוז בטחונות והם מוגנים.

לכל בקשת הלוואות בערבות מדינה לפתיחת עסק חדש נדרשת ערבות אישית של הבעלים על כל סכום ההלוואה.

 • הלוואות בערבות מדינה לצורך ייצור מתקדם או תעשייה מתקדמת בישראל   –

מדינת ישראל נותנת לבנקים 75 אחוז, ובעל העסק החדש צריך להעמיד 10 אחוז בטחונות

לכל בקשת הלוואות בערבות המדינה לפיתוח עסק נדרשת ערבות אישית של הבעלים על כל סכום ההלוואה.

יום פתיחת מינימרקט חדש בחולון הלוואות לפתיחת עסק חדש, יעקב וסרגיי מרימים לחיים

עמיקם כותב “שחקן נשמה” – הלוואה בערבות מדינה

חמישה כוכבים בגוגל + הערה פשוטה לכאורה ” שחקן נשמה”

הלוואה בערבות מדינה לעסקים קטנים

בטחונות

לעסק קיים – העסק נדרש להעמיד בטחונות עד 25% מגובה ההלוואה המאושרת.

לכל בקשה נדרשת ערבות אישית של הבעלים על מלוא סכום ההלוואה.

כמה כסף אפשר לקבל?

בהתאם להגדרת תנאי ההלוואה, הסכום המקסימלי שניתן לקבל בערבות המדינה הוא עד 500 אלף שקלים, זהו סכום גבוה יחסית, והוא נחשב שדרוג על כל פתרון אחר שקיים במדינת ישראל, לעסקים קטנים או עד 8 מיליון שקלים לעסקים גדולים יותר. הסכום המקסימלי נקבע בהתאם לנתונים הפיננסיים של בעל העסק ושל העסק עצמו, גודל העסק ומטרת ההלוואה. אני אייעץ לך ללא התחייבות מהו הסכום המקסימלי הרלוונטי עבורך, יש לשים לב שהלוואות לפתיחת עסק מאושרות עם סכומים שנעים בין 200-300 אלף ש”ח בלבד, נדיר ביותר ורק במקרים קיצוניים מאושרות הלוואות לפתיחת עסק של 500 אלף ש”ח.

אוראל לוינשטיין מודה ליעקב אלון וממליץ עליו לאחר שהוא עזר לו לקבל הלוואה בערבות מדינה

מהיכן אני יביא את הפיקדון בכדי לקבל הלוואה בערבות מדינה?

אחת השאלות שמטרידות יזמים בעלי עסקים וכאלה שרוצים לפתוח עסק היא הדרישה של מדינת ישראל הפיקדון הדרוש בכדי לקבל הלוואה בערבות מדינה.

נסביר קודם כל שמדינת ישראל דורשת מבעלי עסקים קיימים פיקדון בגובה 25 אחוז מגובה ההלוואה, 10 אחוז מיזמים שרוצים הלוואה לפתיחת עסק, יש לציין שמאמצע שנת 2019 הקלו על יזמים שמקבלים הלוואה בערבות מדינה עד 100 אלף ש”ח והם לא מפקידים פיקדון.

נקודת הפיקדון נחשבת נקודה משמעותית בשיקולים של בעל העסק, משום שניתן כאן דוגמא מעשית של יזם שקיבל אישור הלוואה בערבות מדינה של 150 אלף ש”ח, ועכשיו היזם צריך להשכיב 25 אחוז שהם 37,500 ש”ח, מה שאומר שאם בעל העסק צריך 150 אלף ש”ח ואמרו לו לסגור מתוך ה-150 אלף ש”ח 37,500 ש”ח אז נשאר לו:

150,000 שקלים – 37,500 שקלים = 112,500 שקלים

אז מהיכן יביא היזם את ה- 37,500 ש”ח שחסרים לו? שהרי הוא ביקש 150,000 ש”ח הלוואה לפתח את העסק ולא 112,500.

אני כיועץ מחפש כל הזמן פתרונות יצירתיים לכל נקודה בעייתית שעולה, יש לנו היום שלושה כלים בכדי להתמודד עם בעיה זו

הלוואות לפתיחת עסק חדש רכישת מסגרייה – המלצה

צילום אישור של הקרן בערבות מדינה ליזם שקיבל הלוואה בערבות המדינה

ראיון באולפן אצל אורלי אסיה “איך מקבלים הלוואות בערבות מדינה”

כלי ראשון שמאפשר לבעל העסק לקבל את הסכום שחסר לו –

מתחילת חודש ינואר 2020 החליטה קרן BTB שהיא קרן חברתית שמעניקה הלוואות לעסקים קטנים או בינוניים עד מיליון שקלים, להיכנס לתוך הוואקום הלא הגיוני שמשרד הכלכלה יצר יחד עם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים ולתת כהלוואה משלימה את סכום הפיקדון לבעלי עסקים שקיבלו אישור לקבלת הלוואה בערבות מדינה. הסכום ש- BTB נותנים הוא בהתאם לסכום שמופיע באישור שמתקבל מהקרן בערבות מדינה. כלומר היזם בעל העסק במקרה שלנו יקבל את המימון הנדרש לו לפיקדון בגובה 37,500 שקלים מקרן BTB.

רועי אוחיון ממליץ על יעקב אלון סל יועצים, הוא עבד בעבר עם יועצים אחרים ומי שעזר לו בסוף זה יעקב אלון

כלי שני שמאפשר לבעל העסק לקבל את הסכום שחסר לו –

לבקש מהקרן בערבות מדינה הלוואה בגובה 200 אלף ש”ח, ובתקווה שיאשרו לו את ה- 200 אלף ש”ח הוא יוכל להחסיר את ה25 אחוז פיקדון בגובה 50 אלף ש”ח, מה שישאיר לו 150 אלף ש”ח שהוא רצה לצורך שיפור העסק שלו.

כלי שלישי שמאפשר לבעל העסק לקבל את הסכום שחסר לו –

אני מנסה לעזור לך היזם בכל דרך אפשרית, ידוע לנו על מקרים רבים שבהם הקרן הסכימה להוריד את גובה הפיקדון ל10-15 אחוז, על ידי פנייה חוזרת לקרן, הדבר מעכב את קבלת הכסף בשבוע ימים ולא תמיד התשובה שמתקבלת חיובית , אבל חשוב לדעת את זה ולנסות לפעול גם בכיוון זה משום שמדובר בהרבה מאוד כסף, מה גם שלא תמיד יש ליזם את הזמן להמתין לביורוקרטיה שהמשרד לכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים יצרו.

יעקב אלון היועץ האלוף! ליווה אותי בהליך ההלוואה בערבות המדינה בהמון סבלנות ומקצועיות נתן לי מענה לכל דרישות הבנק. תמיד היה ראשון לשאול ולבדוק באיזה שלב ההליך עומד מול הבנק. אין ספק שאני אמשיך לעבוד איתו בפעמים הבאות. מומלץ בחום…

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

מה ההבדל בין פיקדון להון עצמי הלוואה בערבות מדינה?

רוב היזמים שמבקשים הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה,  לא יודעים את ההבדל בין הפיקדון שנדרש להפקיד עבור קבלת ההלוואה, לבין הון עצמי שנדרש להביא עבור קבלת ההלוואה.

ואכן, ישנו הבדל מהותי שמתבטא בין בעלי העסקים שהם פעילים ועובדים כבר לבין בעלי העסקים שרוצים לפתוח עסק.

יזמים שרוצים לפתוח עסק ורוצים לקבל הלוואה בערבות מדינה יש מחויבות להביא הון עצמי של 15-20 אחוז מסך בקשת ההלוואה שהם מבקשים ממדינת ישראל . לעומת זאת הפיקדון של בעלי העסקים שרוצים לפתוח עסק יעמוד על 0 אחוז במקרה וההלוואה תהיה עד 100 אלף ש”ח, לעומת זאת כאלה שיבקשו הלוואות גדולות יותר יצטרכו להעמיד פיקדון של 10 אחוז בלבד.

לעומת זאת, בעלי עסקים פעילים שהם עוסק מורשה או חברה בע”מ אינם נדרשים להביא הון עצמי בפועל, נקודה זו אינה נבדקת בפועל מאחר והעסק שלהם פועל, והקרן מניחה שאם העסק פועל אז בוודאות היזם השקיע כסף בהקמתו ולכן נקודה זו אינה נבדקת. ואולם, הפיקדון נדרש בהחלט לבעלי העסקים הפעילים והוא עומד על 25 אחוז לכלל בעלי העסקים מעל 100 אלף ש”ח, גם גם יזמים שמבקשים הלוואה עד 100 אלף ש”ח פטורים מסגירת פיקדון בחשבון שזהו חיסכון גדול, לדוגמא כדאי לקחת הלוואה של 100 אלף ש”ח מאשר הלוואה של 125 אלף ש”ח שהרי אתה נידרש להפקיד 31,250 ש”ח שאם אני מקזז אותם מה- 125 אלף ש”ח נשאר לי בפועל רק 93,750 ש”ח שהם פחות מהלוואה של 100 אלף! שימו לב לנקודה זו. הרי אתה לא רוצה לקחת הלוואה מיותרת.

כל הנושא הזה של הפיקדון עלה רבות מול מנהלי הקרן וגם מול משרד הכלכלה והסוכנות לעסקים קטנים, אך ללא הועיל. זה המצב. וצריך לתכנן את המהלך נכון.

האחוזים מבלבלים, המספרים מבלבלים. ולכן נתתי דוגמאות חישוביות פשוטות שמבהירות את הנקודה. על מנת למנוע בלבול הבהרנו את הנקודה בצורה הכי מדויקת.

מעוז קסטלר מודה ליעקב אלון על האכפתיות והמעורבות לאורך כל תהליך גיוס הלוואה בערבות מדינה

האם ניתן לשבור הלוואה בערבות מדינה, ולשלם ב”מכה אחת” את ההלוואה?

שאלה נוספת שמטרידה יזמים רבים היא הפחד מלקחת הלוואה גדולה, שאחר כך יהיה צורך לשבור אותה. ידוע לכולם שבעבר אנשים שבאו לשבור הלוואות קיבלו “מלכודת” מהבנקים בזכות האותיות הקטנות שהיו להם, והם היו נותנים “קנס” לאנשים שהחליטו לשבור הלוואות, הבנקים היו מתרצים את ה”קנס” בכך שהם לא תכננו את שבירת ההלוואה ובעצם נגרם להם נזק, ידוע הוא שאנשים רבים פנו בתלונה לבנק ישראל וקיבלו בחזרה את ה”קנס” תחת הוראה של בנק ישראל, מאז השתנו הדברים והבנקים מחויבים לעמוד  בהנחיה של שבירת הלוואות ללא קנס, ישנם שני סייגים להנחיה זו: הראשונה היא שיש להמתין עשרה ימים מרגע הבקשה לשבירת ההלוואה. ודבר שני הוא שיש תשלום זעום שאינו משפיע על נוטל ההלוואה של 60 שקלים בלבד. וההלוואה נשברה בעצם ללא קנס.

תוך כמה זמן ניתן לקבל את הכסף?

התהליך של הלוואה בערבות מדינה אורך באופן ממוצע 4 שבועות מרגע הגשת הבקשה. ואולם צריך לדעת שישנם תהליכים שעלולים לעכב את הבקשה. לדוגמא, חוסר שיתוף פעולה בהבאת מסמכים שנדרשים לכלכלן הגוף המתאם. יש לשים לב שהתהליך מורכב מעשרות שלבים קטנים, כל שלב אורך בין יום  אחד לארבעה ימים, סגנון העבודה שלי הוא מיוחד, כאשר אני משתדל לקצר כל שלב לזמן הכי קצר שאפשרי.

המטרה היא לפשט את התהליך בלי לסבך את הלקוח, ולכן הלקוח מקבל עדכון באונליין על השלב הבא, ללקוח יש פעולה אחת קטנה שעליו לבצע והוא לא נדרש לזכור שום דבר, אני מפעיל אצלי מערכת מידע משוכללת שבניתי שמנהלת את כל התהליך, כך שבסוף כל יום אני יודע בדיוק מה הסטטוס של כל לקוח: שליחת מסמכים, קבלת מסמכים, המתנה לפגישה, מועד הפגישה בקרן, מיהו הבודק הכלכלי שנבחר בקרן, הדרכה, המתנה לחוסרים מנציג הקרן, השלמת חוסרים, אישור הקרן, העברה לבנק, תשובת הבנק, המתנה לוועדת אשראי, מועד ועדת אשראי, אישור סופי של הלוואה בערבות מדינה כולל הסכום שאושר, המתנה למסמכי הון עצמי, קבלת הכסף בחשבון.

השליטה בתהליך חשובה מאחר ואני יכול בכל שלב לראות האם הסטטוס של הבקשה תקוע בשלב יותר מידי ואז לזרז את התהליך

רק ניהול נכון בעזרת מערכת מידע ממוחשבת שבניתי מאפשר לי לשלוט ולקצר זמנים לטובתו של הלקוח, לאחר שהגדרתי את התהליך בחלקים קטנים זה מאפשר לי להשיג ללקוח את ההלוואה בערבות מדינה בזמן סביר של 4 שבועות. יש לציין שללא מערכת מידע מסודרת התהליך יכול לקחת בין פי  שתיים לפי שלוש בזמן, ומי כמונו יודע כמה חשוב ללקוח לקבל את הכסף מהקרן על מנת שיוכל לקדם את העסק במהירות, ולא להיקלע לפיגורים שעלולים לסכן את הלקוח.

חודש  – הוא משך הזמן שלוקח לקבל הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, אני רואה באינטרנט פרסומות כמו “הלוואה בערבות מדינה באישור מיידי” או “תוך יומיים” או “תוך שבוע”, מניסיוני הזמן המינימלי לקבלת אישור הוא חודש ואולי קצת פחות 4 שבועות (28 ימים), אין שום אפשרות שהתהליך יקרה בפחות זמן, וזאת משום שלכל אחד משלושת הגופים שבודקים את הבקשה יש את זמן הבדיקה שלו ולכן כל פרסומת שאומרת שהתהליך ייקח פחות מחודש – היא לא נכונה

הקרן בערבות מדינה נותנת  אישור להלוואות בערבות מדינה באמצעות שני גופים מתאמים שנבחרו לייצג את מדינת ישראל , שני גופים אלו הם בעצם מה ששגור בפי כל הקרן בערבות מדינה. אחד משני הגופים המתאמים לקבלת הלוואה הוא אטי יותר,  כיועץ מקצועי ומנוסה אני נבחר להגיש את הבקשה לגוף שמייצג את מדינת ישראל ושהוא מתאים לעסק שלך.

האישור של הגוף המתאם בקרן בערבות מדינה יכול להתקבל בתוך שבוע במינימום, וגם זאת בהתאם לגוף המתאם, ומיקומו של העסק יחסית לאזור הפעולה של הבודק בגוף המתאם.

על מנת לקבל את האישור מהר ככל הניתן, ישנה חשיבות גדולה להגשת  מסמכים בצורה מלאה על מנת שהבודק בקרן יוכל לעשות את עבודתו במהירות. לא פעם האישור מתעכב מאחר והלקוחות מעכבים את הגשת המסמכים לגוף המתאם, ולכן ישנה חשיבות גבוהה לשיתוף פעולה מהיר בהבאת המסמכים הנדרשים לקרן.

יעקב אלון & פריאל פרץ בעסק בכרמיאל שמחים לאחר קבלת הלוואה בערבות מדינה:

נקודה חשובה נוספת היא הגשת תכנית עסקית ברורה לקרן בערבות מדינה כך שתהיה לנציג הקרן אפשרות להבין בצורה מהירה את כל הנתונים החשובים לבחינת הבקשה.  סל יועצים תמליץ לך לאיזו גוף מתאם כדאי להגיש את הבקשות וזאת בהתאם לנתוני מבקשי הבקשה, תחום פעילות העסק, נתוני העסק ומטרת בקשת ההלוואה

כדאי לבחור יועץ הלוואות בערבות המדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה מקצוען מתוך ארבעה סוגים שונים של יועצים, לבחור יועץ עם הוכחות לביצוע, יועץ עם המלצות שמכיר היטב את התהליך, שיודע לנהל את התהליך בצורה מקצועית, שיכיר היטב את הגופים שמולם עובדים על מנת שיוכל לעזור לך

עמאר ויעקב אלון לאחר קבלת הלוואה לפתיחת מוסך אוטו דיפו באשדוד בעזרת קרן פועלים לעסקים + הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים

איך מתחילים להגיש הלוואת בערבות מדינה?

במידה והכל תקין אז הפעולה הראשונה שאתה ואני נבצע ביחד היא כתיבת תכנית העסקית לבקשת הלוואות  בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, אני אלמד את  העסק שלך ואני אבין את העסק שלך בדיוק כמו שאתה מבין אותו, משום שתכנית עסקית טובה צריכה לקחת בחשבון את כל הפרמטרים הקריטיים של העסק,  תכנית עסקית שתייצג נאמנה את העסק שלכם + מסמכים נדרשים נוספים יוגשו לקרן בערבות מדינה, נציג של הקרן בערבות מדינה יקבע אתכם פגישה, אני אכין אותך לפגישה כך שתדעו מה השאלות שישאלו אתכם, במידה והקרן בערבות מדינה מאשרת את הבקשה שלכם הבקשה תעבור לבנק הנבחר שמעביר את המלצתו לוועדת הקרן בערבות מדינה שהיא קובעת באופן סופי את ההחלטה של אישור הלוואה בערבות מדינה דחייתה וגובה הסכום המאושר, בוועדה הסופית של הקרן בערבות מדינה  יושבים שלושה נציגים: נציג הקרן בערבות מדינה, נציג הבנק ונציג משרד האוצר

נאיל קיבל הלוואה בערבות המדינה לקידום ופיתוח העסק שלו, וכך הוא כתב בווטסאפ:

הריבית – הלוואה בערבות מדינה

יזמים רבים פונים אלינו וחשוב להם לדעת מה הסכומים החודשיים שהם עתידים לשלם לאחר קבלת הלוואה בערבות מדינה, מה ההבדל בין הלוואות בנקיות להלוואות בערבות מדינה, מה סה”כ הריבית שהם ישלמו לבנק במשך תקופת ההלוואה ועוד, בכדי  להקל על בעלי העסקים הפעילים בישראל, וגם בעלי העסקים החדשים שמתעתדים לפתוח עסק ומעוניינים לדעת מה יהיו ההחזרים של הלוואות בערבות מדינה הקמנו כאן “מחשבון הלוואות בערבות מדינה” שמשווה את כל הפרמטרים של הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה עם סכומי ההלוואות הנפוצים בקרן בערבות מדינה, אני בטוח שטבלה זו תענה על הצרכים של כל בעלי העסקים שמתעניינים בגובה ההחזר החודשי שהוא הנתון הכי מעניין מבחינתם, על מנת שיוכלו לתכנן את ההחזרים החודשיים שלהם בהתאם לעסק ולרווחיות שלו.

בתקופה האחרונה יש תחרות עזה בין הבנקים שנבחרו על לקוחות הלוואות בערבות מדינה, והריבית של הלוואות בערבות מדינה יורדת בהתמדה, וניתן לראות בטבלה שהחיסכון החודשי לבעל העסק הוא דרמטי, שהרי ברור שכל הלוואה שהלקוח היה נוטל במערכת הבנקאית הרגילה הייתה גורמת לו לתשלום ריבית שהוא נע בין פי 2 לפי 3

התהליך לקבלת הלוואה בערבות מדינה

המטרות שלהן ניתן לבקש הלוואה בערבות מדינה

הנקודה המעניינת למבקשי הלוואה בערבות מדינה, וגם החשובה ביותר היא שזו הקרן היחידה שמתייחסת לתכנית עסקית לשיפור עסק, וזאת בהשוואה לגופים מוסדיים אחרים שהן מתייחסות רק למספרים שמופיעים בדוחות הכספיים, אם יש פרמטרים כגון יכולת החזר טובה של העסק אזי בעל העסק יקבל הלוואה, ואם אין יכולת החזר מאחר והעסק מפסיד אז הן לא יתנו הלוואה. בעצם כל הקרנות למעט הקרן בערבות מדינה אתן מספר דוגמא של לקוח שקיבל הלוואה בערבות מדינה אינן מסתכנות במתן הלוואה לבעל עסק שנמצא בבעיה ורוצה לשפר את העסק שלו, כלומר הקרנות הללו רוצות לתת הלוואות קלות שהסבירות היא ודאית שהלקוח יחזיר להן את הכסף, לעומת הקרן בערבות מדינה שהיא מוכנה להסתכן ולסמוך על בעל העסק שנמצא בבעיה ולעזור לו. אתן כאן דוגמא של הלוואה בערבות מדינה לשיפור עסק: מדובר בבית דפוס גדול שהדפיס בעבר ספרי רכב, וכפי שידוע לכם היום כבר לא מספקים ספרי רכב, אלא יש באינטרנט מדריך שכל בעל רכב יכול להורידו, הדבר גרם לירידה משמעותית בהכנסות בית הדפוס, ובית הדפוס היה זקוק לשנות את המכונות שלו ממכונות שיודעות להדפיס ספרים למכונות שיודעות לייצר כרטיסי ביקור או ברושורים, כלומר קהל היעד הפך להיות בעלי עסקים קטנים מאוד לעומת הלקוחות הגדולים שהיו עד נקודת זמן זו. ואכן העסק קיבל הלוואה של 300 אלף ש”ח ושינה את ייעודו של בית הדפוס, לי כיועץ ברור שזו הקרן היחידה שמוכנה להתייחס לתכנית עסקית שהכנו לבעל העסק, וגם לאשר אותה.

לבעלי עסקים חשוב לדעת שהמטרות הנכונות לקבלת הלוואה בערבות מדינה הן:

מסלול הון חוזר – הלוואות בערבות מדינה 

 • מסלול הון חוזר הוא מסלול שמטרתו היא לכסות את ההפרש בין נקודת הזמן שבה אתה משלם לספק שלך כסף ומקבל את הכסף מהלקוח בצד השני. וכאן צריך להדגיש משהו שרבים לא יודעים, ישנם שני מסלולים של הון חוזר, היועץ שמגיש אותך יכול להגיש אותך למסלול אחד ואתה תקבל תשובה שלילית לקבלת הלוואה בערבות מדינה, אבל בעצם אתה פשוט יכול להגיש בקשת הלוואה בערבות מדינה במסלול השני ותקבל הלוואה בערבות מדינה. מוזר, נכון? שני המסלולים אינם נפגשים זה בזה ואף אחד לא יסביר לך בדרך את הטעות שלך ולכן אני אסביר לך כאן את מה שנדרש בכדי שלא תטעה.

מסלול השקעות בעסק – הלוואות בערבות מדינה

 • מסלול השקעות בעסק הוא מסלול שמטרתו היא מימון השקעות שנדרשות בעסק כתוצאה מצמיחה של העסק, או לצורך ביצוע שדרוג בעסק, כגון רכישת ציוד נוסף ומכונות, שיפוץ הוספת סניפים ועוד.

מסלול פתיחת עסק חדש – הלוואות בערבות מדינה

 • מסלול הון חוזר הוא מסלול שמטרתו היא מתן הלוואות בערבות מדינה לצורך  הקמת עסקים חדשים בלבד על ידי קבלת הלוואות לפתיחת עסק

כל המסלולים והמטרות של הלוואות בערבות מדינה

מסלול השקעות בתעשייה – הלוואות בערבות מדינה

 • מסלול הון חוזר הוא מסלול שמטרתו היא לסייע לתעשיינים, זהו מסלול שהביקוש אליו הוא נדיר, ואולם יש מספר יתרונות למסלול זה:
  • הלוואה בערבות מדינה  לתעשיינים קטנים מיועדת לרכישת נכסים יצרניים, ולהבדיל מהמסלול הרגיל ניתן לקבל כסף עבור השקעה במחקר ופיתוח תעשייתי.
  • יתרון גדול מאוד למסלול זה הוא שניתן לפרוס את ההלוואה עד 12 שנה וזאת במקום 5 שנים במסלול הרגיל
  • ניתן לקבל עד הלוואה בערבות מדינה  עד 90% מסכום ההשקעה או 15% ממחזור המכירות, הנמוך מבניהם.

פירעון הלוואות ישנות – הלוואות בערבות המדינה

 • אז זהו, אין מסלול פירעון הלוואות ישנות שניתנו על ידי בנקים אחרים או חברות כרטיסי אשראי, או קרנות אחרות, כאשר לא ניתן להגיש הלוואות בערבות מדינה למטרת מחזור הלוואות מגופים אחרים, ניתן להגיש בקשה להגדלה ופיתוח עסק, ולהוסיף בקשת מחזור הלוואות של גוף אחר, אבל ניתן לבקש רק 50% מגובה ההלוואה שכבר אושרה לכם בערבות מדינה. כמו כן, מניסיוני הבנקים שנותנים הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, אינם ממהרים לאשר הלוואות למחזור מגופים אחרים. ולכן צריך לחשוב היטב האם כדאי בכלל לבקש מחזור הלוואות במסלולים השוהים של הלוואות בערבות מדינה

כרמלה דרעי בעלת חנות נעליים בקניון טירת הכרמל כותבת ווטסאפ המלצה הלוואה בערבות מדינה:

מי יהיו הערבים להלוואה בערבות מדינה?

אם אתה בעל חברה בע”מ אתה לא נדרש להביא ערבים להלוואה בכלל, נדרשת רק חתימה של הבעלים של החברה ואשתו לא נדרשת לחתום על ההלוואה. במידה ואתה עצמאי עוסק מורשה ונשוי רק אז אשתך צריכה לחתום כערבה על ההלוואה, והנקודה החשובה היא שאתה לא צריך להביא ערבים חיצוניים להלוואה בערבות מדינה

קובי פרנקו ממליץ על יעקב אלון יחס מקצועי, ימליץ לחבריו שיעבדו רק עם יעקב אלון

הביטחונות צריך על מנת לקבל הלוואות בערבות מדינה

הקרן בערבות מדינה דורשת העמדת בטחונות להלוואות בין 10% עד 25% אחוזים מסך הסכום המאושר בקרן בערבות מדינה. אנו מבינים שלמי שמעוניין לקבל הלוואה קשה להעמיד כאלה בטחונות, כאן אני אייעץ לך איך להתמודד עם העמדת בטחונות של הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה

תפקידו של יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי בליווי בעל העסק לקבלת הלוואה בערבות מדינה

מאחר והתהליך של קבלת הלוואה בערבות מדינה הוא מורכב משלבים רבים חשיבותו של יועץ בתהליך אישור הלוואה בערבות מדינה הוא קריטי, מול בעל העסק נמצאים בתהליך בקשת הלוואה בערבות מדינה שלושה גופים עם מטרות עסקיות או מדיניות שונות :

 1. גוף מתאם שמונה על ידי מדינת ישראל לצורך ביצוע בדיקת הלוואה בערבות מדינה
 2. אחד מחמשת הבנקים שזכו במכרז של מדינת ישראל
 3. מדינת ישראל, קרי משרד האוצר

המטרות של כל אחד מהגופים היא שונה ומתנגשות אחת בשנייה, ובוודאי שונה לחלוטין ממטרתו של בעל העסק לקבל הלוואה בערבות מדינה

משה בלומנטל קיבל הלוואה בערבות מדינה וממליץ 5 כוכבים על סל יועצים

חשיבותו של יועץ מקצוען היא להבין מיהו הלקוח שעומד מולו, מה העסק שלו עושה, מה היתרונות של העסק, ולנצל את הידע שלו על מנת שיוכל לכתוב תכנית עסקית נכונה ואיכותית עבור בעל העסק, היועץ צריך לדעת לדבר בשפתם של שלושת הגופים שאמורים לתת לנו תשובה חיובית לקבלת הלוואה בערבות מדינה, אני אסקור כאן בצורה מסודרת את המטרות וההתנהגויות של כל אחד משלושת הגופים בכדי שתבינו את חשיבותו של יועץ הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה מקצועי בתהליך.

מכאן ניתן להבין שחשיבותו של היועץ היא קריטית לתהליך, ההבנה של היועץ שבנק מסוים לא יסכים לתת כסף ללקוח מאחר והבנק מרוויח על הלקוח מצוין ואין לבנק סיבה עסקית ( בנק פועל  למטרות רווח , ולא למטרות של מדינה)  לאשר את ההלוואה, אתן דוגמא של לקוח שקיבל סירוב מבנק מאחר והיו לו ניכיונות של צ’קים באותו הבנק, והבנק לא היה מעוניין להפסיד את הרווח הגבוה שגלום בניכיונות של צ’קים, שבוע לאחר הסירוב של הבנק התקשרה הפקידה מהבנק ואמרה ללקוח ש”נפתחה לה במחשב” לתת לו הלוואה בנקאית רגילה באותו הסכום שהבנק סירב לתת לו בצורת הלוואה בערבות מדינה.

צילום המלצה חמישה כוכבים + “עבודה מקצועית, ממליץ” הלוואה בערבות מדינה לפתיחת עסק חנות אופנה במלון הילטון בתל אביב

לכן יועץ טוב צריך לדעת לקרוא את המפה ולאפשר ללקוח ללכת לבנק שלא יהיו לו ניגודי אינטרסים עם  הבקשה, היד של הבנק היא “קלה על ההדק” בנושא הזה וצריך לדעת לא להיכנס לבור מראש, משום שכפי שכבר הבנו שהבנק יפסול למרות שהגוף המתאם נתן תשובה חיובית לבקשה!

תפקידו של יועץ מקצועי הוא לשמוע את הסיפור של היזם והעסק “ולשווק” אותו נכון ✅לקרן ✅לבנק ✅ולמדינה, שהרי ידוע שישנם מגבלות רבות מכל אחד מהגופים האלה בנפרד וצריך לדעת “ללכת בין הטיפות” כדי שהגשם של הסירוב לבקשה לא יגיע אלינו. אני רואה בדפים הראשונים בגוגל מספר בנקים שמתחרים על ליבו של הלקוח, מצג אחד זה מצוין כי יש תחרות, אבל מצד שני צריך לדעת לנצל את התחרות הזו. אני תמיד אומר את המשפט הזה: “אל תיכנס ללוע של האריה (הבנק) משום שהוא יבלע אותך בתוך שנייה אחת”, יועצים טובים יושבים מחוץ ללוע של האריה ומחכים לרגע שהבנק אומר להם שעכשיו אפשר להיכנס אליו וזה בדיוק בשלב שהגוף המתאם מאשר לנו את הבקשה. ברגע הזה נפתחת תחרות בין חמשת הבנקים בקרן על ליבו של הלקוח.

זו נקודת זמן נפלאה שעומדת לזכותו של הלקוח וחבל שיפסיד אותה, ורק משום שהוא מצא את הבנק בגוגל בתחילת התהליך. אז נחזור על זה שוב בכדי לוודא שלא תטעו:

אסור להתחיל תהליך של הלוואה בערבות מדינה עם בנק, אלא להצטרף לבנק ברגע הנכון כאשר הוא רוצה אותנו באמת, ולנו יש את זכות הבחירה הנפלאה שמדינת ישראל נתנה לנו .

לכן החובה של לקוחות הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה היא לא להיכנס לתוך מלכודת הדבש שהבנקים יוצרים וכמו שאתה יודע יש להם כסף לפרסם ולבלוט במקומות הנכונים בכדי להגיע אל בעל העסק הפעיל או בעל העסק הפוטנציאלי ( השכיר) שרוצה לפתוח עסק , ומכאן שהמסקנה הסופית פשוטה: בעל עסק חייב לפנות ליועץ שיעזור לו לקבל את ההחלטה הנכונות בכל שלבי התהליך של הלוואות בערבות מדינה

אולם אירועים קיבל הלוואה בערבות מדינה וממליץ 5 כוכבים על סל יועצים

בחירת בנק

אין ספק שהבנק הבכיר הגדול והמשמעותי במדינת ישראל שנותן הלוואות בערבות מדינה להגדלת עסק , הרחבת או הלוואות לפתיחת עסק הוא בנק לאומי, שהרי בנק הפועלים שהוא הבנק הגדול במדינה נמצא מחוץ לזיכיון של הלוואות במסלולים אלה, ולכן ההמלצה שלי היא להגיש בקשות הלוואות בערבות המדינה להגדלת עסק או לפתיחת עסק  לבנק לאומי באפשרות הראשונה שניתנת בידכם, יחד עם זאת נדרש לשים לב ולבדוק שאין בעיה כל שהיא מהעבר עם בנק לאומי, משום שהבקשה תיפסל על הסף, כמו כן לא תוכל למחזר הלוואות בריבית גבוהה שכבר יש לך בבנק לאומי, או לא תוכל להחליף ניכיונות של צ’קים שהבנק מרוויח עליהן כסף טוב עליך.

תרשים “עוגה” המציג את השפעת הגופים המאשרים על ההחלטה לאשר קבלת הלוואה בערבות מדינה באמצעות קרן בערבות מדינה – הקרן בערבות מדינה

יזמים רבים שומעים רבות על הקרן בערבות מדינה, אז מיהו הגוף שנקרא “קרן בערבות מדינה”? ובכן, זו הועדה הסופית שמתכנסת פעם בשבוע עבור כל בנק שקיבל זיכיון לסיוע דרך הקרן בערבות מדינה. וכדי לסייע ולהבין מיהו הגוף שמשפיע הכי הרבה בהחלטת הועדה על הבקשה שלנו הקמתי את תרשים העוגה שיתאר בצורה פשוטה איך מורכב הגוף שנקרא “קרן בערבות מדינה”.  בתרשים “עוגה” הבא שנראה למטה נראה שלמדינה יש בסה”כ 72 אחוז בהחלטה האם לתת לבעל העסק הלוואה בערבות מדינה ולבנק רק 28 אחוז, 72 אחוז בהחלטה מורכבים מ 70 אחוז שיש לגוף המתאם שמונה על ידי מדינת ישראל + 2 אחוז שיש למשרד הכלכלה והאוצר בוועדה הסופית = 72 אחוז

משקל הגוף המתאם בקבלת החלטה הלוואה בערבות מדינה הוא 70 אחוז בהחלטה ( הגדול ביותר), הבנק המלווה 28 אחוז (שני בחשיבותו) ומדינת ישראל 2 אחוז בלבד

השלב האחרון – הועדה הסופית

הועדה הסופית היא השלב האחרון בהחלט בתהליך בקשת הלוואה בערבות מדינה, בשלב הזה נפגשים שלושת הגופים שמאשרים/שוללים את הבקשה,  יש להדגיש שמספיק שאחד משלושת הגופים הבאים ישלול את הבקשה בכדי שהתהליך ייפסק, ולא תהיה זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

הגוף המתאם

חשוב! לידיעת מגישי הלוואות בערבות מדינה – מתחילת חודש נובמבר 2020 הגוף המתאם גיזה הפסיק את פעילות ויש רק גוף מתאם אחד שמבצע את בדיקת העסק לצורך קבלת הלוואה בערבות מדינה – BDSK

יועץ שמכיר היטב את הבודקים הכלכליים בכל אזור, שמכיר היטב את המנהלים בגופים המתאמים יכול להחליט בצורה נכונה למי להגיש את הבקשה בהתאם לצרכים של בעל העסק

כולנו בני אדם עם רצונות, מחשבות, דעות וחלומות – וכך גם האנשים שיבדקו את הבקשה שלנו לקבל הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, ולכן יועץ שהוא מנוסה ידע להגיש את הבקשה לאנשים הנכונים שאוהבים את הבקשה הספציפית של בעל העסק, מאחר ואם הבקשה תגיע לידיים הלא נכונות היא עלולה להיפסל מסיבות שהן לא אובייקטיביות, הבודק הכלכלי בגוף המתאם והמנהל שלו צריכים להיות פתוחים לרעיון העסקי של העסק שלך, בין אם הוא עסק קיים ופעיל ובין אם הוא עסק חדש

איתמר בעל חברת פרסום קיבל הלוואה בערבות מדינה וממליץ 5 כוכבים על סל יועצים

הבנק

הבנקים שמשתתפים בקרן בערבות מדינה אוגרים במשך השנים מידע רב על העסק שלך, ועל  לקוחות וספקים שלך, ולכן הם עלולים להיות מוטים בהחלטה שלהם מדעות והיסטוריה שהיא לא נכונה לגבי העסק שלך כיום, יועץ מקצוען יודע ומבין מה החשיבה של כל בנק ובנק בקרן ומייעץ ללקוח לאיזה בנק בקרן מחמשת הבנקים הכי נכון לו לגשת , בנוסף לא פעם קורה שהבקשה נשללת בבנק אחד ואז עוברים לבנק אחר שמאשר את הבקשה, גם כאן נמדדת מקצועיותו של היועץ בבחירת הבנק הנכון

אני ממליץ לך להיעזר ביועץ מקצועי, ולא להגיש בקשות ישירות לקרן בערבות מדינה באמצעות הבנקים שזכו בזיכיון של מדינת ישראל: בנק לאומי, בנק מזרחי, הבנק הבינלאומי, בנק אוצר החיל, בנק מרכנתיל, בנק פאגי, שהרי אתה לא יודע ולא מכיר את שיטת החשיבה של הבנקים ולכן אין לכם אפשרות להחליט מיהו הבנק הנכון עבורכם בקרן בערבות מדינה

נציג מדינת ישראל הוא משרד האוצר

כפי שאתה מבין, השפעתו של נציג משרד האוצר על ההחלטה בוועדה היא מאוד נמוכה ושואפת אפילו לאפס בתהליך אישור הלוואה בערבות מדינה, מאחר והוא משמש יותר כמבקר של התהליך מטעם מדינת ישראל, נציג משרד האוצר מקבל את הניתוחים של הגוף המתאם והבנק הנבחר ונוקט עמדה חיובית או שלילית, יש לציין שהנציג של מדינת ישראל הוא זה שקובע את הריבית של ההלוואה, וגם מכניס התניות נוספות כפי שנראה לו

מדוע לקחת הלוואה בערבות מדינה

הלוואה בערבות מדינה היא ההלוואה הטובה ביותר לבעלי עסקים במדינת ישראל, כאשר לקוח פונה אלי אני מבצע לו בדיקה ראשונית של זכאות בהתאם לכללי הקרן בערבות מדינה, מאחר ואני יודע שכדאי לו לקחת הלוואה בערבות מדינה ממקום שנותן את התנאים הטובים ביותר והמתאימים ביותר לבעל העסק.

זה נכון שהיתרון הגדול של הלוואה בערבות מדינה היא בגלל שזו הלוואה לפיתוח עסק או פתיחת עסק  בביטחונות נמוכים משמעותית מהנדרש במערכת הבנקאית, אבל יש סיבת לא פחות חשובות לבעל עסק שבגללן כדאי לו לפנות לקבל הלוואה בערבות מדינה:

 • סירוב מסניפי הבנקים בבקשות ישירות לפקידי הבנק, לפקידי הבנק יש רצון לתת הלוואות קלות, שבהן הם לא צריכים לבדוק יותר מידי, הם מסתכלים במערכת שלהם ורואים את ההתנהלות של הלקוח.
 • אם סניף הבנק רואה שהלקוח מכניס בכל חודש יותר מאשר הוא מוציא אז הם מגדירים את סכום ההפרש כסכום החודשי שהוא יכול להחזיר, כאן הלקוח נקלע לבעיה, משום שאם הפקיד רואה שיש לו יכולת החזר גבוהה הוא מנסה להגדיל לו את ההחזר החודשי כדי לקבל את הכסף כמה שיותר מהר מהלקוח, וזה מקשה מאוד על ההתנהלות של הלקוח.
 • אם הפקיד בסניף הבנק רואה הפרש שלילי בחשבון הלקוח, הוא לא מבין את הבעיה של הלקוח שיכולה לנבוע ממספר סיבות של הלקוח כגון יבואן שמשלם מראש על הסחורה שהוא מייבא מחו”ל ועד שהוא מקבל כסף מהלקוח חולפים מספר חודשים ואז לבעל העסק יש בעיה בתזרים המזומנים השוטף, אפשרות נוספת היא השקעות שמבוצעות בעסק כגון רכישת ציוד או שיפוץ בעסק, ואז הלקוח נתקל בסירוב מפקיד הבנק, פקיד הבנק לא ישקיע זמן בלקוח ויבוא אל בית העסק שלו ויתחיל לשאול שאלות ולקבל תשובות ואין לו זמן להתחיל לבדוק את הדברים

לכן, רק בקרן בערבות מדינה מבצעים בדיקות ושולחים המלצות לבנק, ומרגע זה שהבנק מקבל דוח על העסק יותר קל לו לאשר את הבקשה שהוא לא השקיע זמן בהכנתה.

ולכן, בעל העסק יכול לקבל הלוואה לפיתוח העסק שלו או הלוואה לפתיחת עסק בתנאים זולים ונוחים מהמערכת הבנקאית, משום שבמערכת הבנקאית גם אם יש לך בטחונות והבנק אינו מאמין בך או שאין לו זמן להגיע לעסק לבדוק אותו, הבנק פשוט מחפש לתת  “הלוואות קלות ויקרות” וללא בדיקה מעמיקה של העסק שלפניו, כאן הקרן בערבות מדינה מגישה לבנק “על מגש של כסף” תחקיר מעמיק על העסק המבקש, וגם הלקוח מלווה על ידי יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי וקל לבנק ולמדינה לקבל החלטה

כלומר, בעל העסק פונה להלוואה בערבות מדינה לאחר סירוב הבנק לתת לו הלוואה, ובנוסף מאחר שמדינת ישראל “לקחה מהבנק את ההחלטה” אם לתת לבעל העסק הלוואה או לא.

השפעת חוק נתוני האשראי על מבקש הלוואה בערבות מדינה

מערכת הנתונים החדשה של בנק ישראל מקשה מאוד על בעלי עסקים לקבל הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, לעסקים קטנים ובינוניים וגם על בקשות הלוואה לפתיחת עסק חדש, אני ממליץ לך בחום לקרוא את הכתבה הזו שמסבירה היטב את כל ההשלכות על מגישי הבקשות, לא פעם יזמים מתקשרים אלינו ושואלים שאלות לגבי זכאות קבלת הלוואה בערבות מדינה מבלי שהם קראו את הכתבה, אני מזהיר אותך שכל המלאכה הגדולה הזו עלולה להיות לבטלה, לכן קראו את הכתבה בעיון רב

מכאן שחשיבותו של יועץ בבדיקת זכאות ובייעוץ לאורך הדרך של בעל העסק בתהליך קבלת הלוואה בערבות מדינה

מוקשים שכדאי לשים לב אליהם

בדרך לקבלת הלוואות בערבות מדינה

אני אשמח לתת לכם כאן את שמונת המוקשים שאתם עלולים לעלות עליהם במידה ותחליטו להגיש בקשות הלוואות בערבות מדינה בכוחות עצמכם, נקודה חשובה וראשונה שעליכם להבטיח היא כתיבת תכנית עסקית שתכלול את כל המידע שקיבלתם כאן למעלה, שיכלול היטב את קורות החיים שלכם, את התנהלותכם הנקייה, ואת קיומו של עסק טוב כי שהגדרנו בעמוד זה. נקודה שנייה חשובה היא לנהל את התהליך ולא לחשוב שהבקשה מתקדמת לבד. יש לוודא מידי יום שהבקשה זזה קדימה והכל בהתאם לתהליך שהוגדר למעלה. יש תקלות במערכת המחשוב של משרד האוצר וחשוב מאוד לעקוב אחר הבקשה ולא לחכות להודעות אוטומטיות שלא יגיעו עקב התקלות של מערכת המחשוב של מדינת ישראל. נקודה שלישית חשובה היא ההכנה לקראת בדיקת הבודק, לחזור על התכנית העסקית שכתבתם ולוודא שהמספרים שאתם מציגים את התכנית העסקית שהגשתם. חייבת להיות תאימות מלאה בין הנתונים שתציגו בפגישה לנתונים שהצגתם בתכנית העסקית, נקודה חשובה נוספת היא לבדוק שבחירת המסלול היא תקינה ונכונה, הגשת בקשה לא במסלול הנכון תיפסל, ולכן יש להקפיד על בחירה נכונה. אף אחד לא יגיד לכם שהבקשה נפסלה בגלל  בחירת מסלול לא נכון. נקודה אחת לפני אחרונה היא לבחור בנק נכון בהתאם להגדרות שלנו, כמובן ללכת  רק לבנק שלך בשלב השני, אבל להית מוכן עם נקודה זו ולא להשאיר אותה לסוף. בהצלחה!

סרטון הדרכה לכתיבת תכנית עסקית ומילוי טפסים בשיטת עשה זאת בעצמך לקבלת הלוואות בערבות מדינה

סרטון הדרכה חתימות עורך דין ורואה חשבון ומסמכים נדרשים להגשת בקשות הלוואות בערבות מדינה

לנוחותכם, מצורף סרטון הדרכה שנותן לכם הסבר מפורט כיצד לחתום על מסמכי הבקשה של הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, ניתן להתקשר לצורך קבלת הסבר, זה הכי פשוט והכי קל.

טלפון הנייד: 050-762-7623

הלוואה בערבות מדינה – עשה זאת בעצמך ללא עזרת יועץ

יזמים שהחליטו לנסות את מזלם ורוצים להגיש את הבקשה בכוחות עצמם מוזמנים לצפות כאן בדוגמאות מתוך תכני עסקית של הלוואה בערבות מדינה, כהשלמה ניתן לקרוא את הכתבה  שהתפרסמה באתר  “גלובס” שמדריך כיצד ניתן להגיש בקשת הלוואה בערבות מדינה בכוחות עצמכם  “עשו זאת בעצמכם”.

אני אציג כאן את החלקים היותר מורכבים בכתיבת התכנית עם צילומים ודוגמאות:

מבנה התכנית העסקית של הלוואה בערבות מדינה:

 • תיאור בעל העסק וניסיונו
 • תיאור מפורט של העסק שכולל את הרעיון העסקי, שיטות העבודה, תהליכים בעסק ושיטת הרווחיות, תנאי תשלום של הלקוחות המרכזיים, תנאי התשלום לספקים
 • הצגת נתונים פיננסיים של בעל העסק ושל העסק עצמו, כולל פרטים על הלוואות קודמות לעסק כולל הלוואות בערבות המדינה שנלקחו בעבר

צילום הצגת הנכסים הפיננסיים של בעל העסק מתוך תכנית עסקית של הלוואה בערבות מדינה

 • מטרת הבקשה של הלוואה בערבות מדינה, ומהו הסכום המבוקש
 • הצגת השוק, מתחרים, ספקים ולקוחות
 • הצגת חישוב הרווח הגולמי של העסק, הצגת ההכנסות וההוצאות בצורה מפורטת חודשית.

צילום החישוב של הרווח הגולמי החודשי של בעל העסק בשקלים, הצגת חישוב אחוז הרווח הגולמי של העסק הפעיל או החדש

הצגת הוצאות הנהלה וכלליות בתכנית העסקית לקבלת הלוואה בערבות מדינה, דוגמא:

דוגמא להוצאות הנהלה וכלליות בתכנית עסקית לקבלת הלוואה בערבות מדינה , הטבלה מראה את הוצאות מכירה ושיווק, הוצאות תשלומים לעובדים, שכר עבודה לאנשי הנהלה, שכר דירה וארנונה, טלפון וסלולר, הוצאות הנהלת חשבונות, הוצאות ביטוח, הוצאות חשמל ומים, הוצאות רואה חשבון וייעוץ מקצועי ליועצים, הוצאות רכב, ליסינג, דלק וטיפולים, הוצאות תחזוקה ובלאי ואחרות, הוצאות נוספות שלא הוזכרו, סה”כ כללי של כל הוצאות הנהלה וכלליות

 • הצגת התחזית הפיננסית של העסק לשלושת השנים שלאחר קבלת הלוואה בערבות מדינה כולל תחזית רווח והפסד

צילום דוח רווח והפסד לשלושת השנים הבאות מתוך תכנית עסקית לבקשת הלוואה בערבות מדינה

 • כפי שהגדרנו, אלה הם הסעיפים הכי חשובים בתכנית העסקית, יש להציג את הנתונים בצורה שמרנית, משום שאם נציגי הקרן יחשבו שהפרזתם בתחזית ההכנסות ויחשבו שהתכנית אופטימית הם יפסלו את הבקשה, או מצד שני אם נציגי הקרן יחשבו שהרווח שאתה מציגים אינו מספק הם יפסלו את הבקשה כי לא תהיה לכם יכולת החזר.
 • שימו לב שיש לכם כאן מחשבונים קלים ביותר בהם תוכלו לדעת בקלות מה יהיה ההחזר החודשי שיהיה עליכם לשלם, בהתאם לכל קרן וקרן שנותנת הלוואות לפתיחת עסק.

מה עדיף? יועץ הלוואות בערבות מדינה או יועץ פיננסי שמלווה עסקים באופן שוטף?

תמיד בחיים אני בוחר גופים שמתמחים בתחומם, לעולם אני לא הולך לייעוץ אל מישהו שאינו מכיר את התחום שבו אני מעוניין לעסוק. כלומר אם תבחר יועץ עסקי ופיננסי שמלווה עסקים אז סביר להניח שלא יהיה לו מספיק ניסיון בתחום הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, יועץ שמלווה עסקים אינו “משופשף מספיק” , שהרי אם הוא נפגש מידי שבוע עם אותו בעל עסק במשך חצי שנה לא יהיה לו מספיק זמן להכיר את מנהלי הקרנות, לא מכיר את כל את כל הבודקים הכלכליים של הגוף המתאם, לא מכיר את הבנקים הטובים שכדאי לעבוד איתם, לא מכיר את הדקויות שנוצרות מידע שנרכש מהגשה של עשרות בקשות בחודש , אתה צריך להבין שבסופו של דבר אתה “עובד עם יועץ אחד” שהוא מרכז ידע. לא עם חברה גדולה לא עם איש מכירות שמכר לך את ההלוואה. הכל קם ונופל על איש המקצוע שמגיש לך את הבקשה ומייעץ לך, מדובר בתחום שמשתנה כל הזמן, וידע וניסיון עם הרבה לקוחות כאן הוא נקודה מכריעה.

כלומר אם בחרת ביועץ פיננסי העסקי שמלווה ליווי שוטף עסקים אתה תמצא אצלו חוסר ידע וניסיון בתחום של הלוואות בערבות מדינה, וכדי להשלים את המשימה אתם מוזמנים לקבל כאן הדרכה להגשת בקשה “עשה זאת בעצמך”

טיפ לאיסוף מסמכים לצורך הגשת בקשת הלוואה בערבות מדינה

יזמים רבים מתקשים באיסוף החומר הנדרש, וקמו בתחום חברות שמציעות שירותים של איסוף חומר, ואולם מניסיוני באמצעות מספר טיפים קטנים הופכים את המשימה הזו למשהו קל ומהיר :

ההמלצה שלי היא לכל יועץ שיארגן מחדש את הטפסים אצלו פעם אחת, משום שהטפסים שמתקבלים מהקרן בקובץ pdf הם מפוזרים ולא מאורגנים, מה שאני עושה אצלי זה שעל כל ראש דף אני רושם למי המסמך שייך : עורך דין, רואה חשבון, ומסמכים שהיזם צריך להביא. פעולה זו חוסכת המון זמן והסברים מיותרים ללקוח. וכך נוצרת ללקוח חבילה אחת להחתמת עורך דין, חבילה נוספת להחתמת רואה חשבון, טופס אחד של ויתור סודיות שהיזם צריך לחתום עליו, לשלוח צילום תעודת זהות + דפי בנק. וכך המשימה הופכת לפשוטה וקלה. סיימנו וניתן להגיש את הבקשה בליווי תכנית עסקית שהיועץ (אני ) שולח לקרן.

איך לבחור בנק בכדי לקבל הלוואת בערבות מדינה?

מיהו הבנק הכי ידידותי לקבלת הלוואות בערבות מדינה?

מטרתו של כל יזם שמעוניין  לקבל הלוואה בערבות מדינה היא לדעת לאיזה בנק כדאי לו להעביר את הבקשה. שהרי ציינו כבר שלבנק יש 30 אחוז במשקל ההחלטה האם הלוואה בערבות מדינה תאושר ליזם או לא תאושר. כאן בא לידיד ביטוי מדד הידידותיות של הבנקים השונים בישראל.

הידידותיות של הגוף אליו היא המדד החשוב ביותר, שאר הפרמטרים כגון ריבית, גרייס, מספר שנים, וכמובן היחס אל היזם בהחלטה האם לאשר לו הלוואה בערבות מדינה שהתנאים שלה הם מצוינים לכל בעל עסק ללא ספק

בקרן בערבות מדינה ישנם חמישה בנקים שזכו בזיכיון, אני ממליץ להגיש את הבקשות לבנקים לפי סדר העדיפויות שאני מציג כאן:

 • הבנק הידידותי ביותר של ענף הלוואות בערבות מדינה הוא ללא ספק  בנק לאומי – שהוא אמנם הבנק השני בגודלו בישראל, אבל הוא הבנק הכי גדול שפועל ונותן הלוואות בערבות מדינה שנותנות הלוואה בחסות המדינה, ההנהלה שלו פועלת בצורה נכונה, ואני רואה את הבנק לוקח החלטות טובות ונותן ליזמים שהם זכאים לקבל הלוואה בערבות מדינה:
 • מעבר לבנק לאומי, במקום השני בקרן בערבות מדינה ניתן לציין את בנק מזרחי, כאשר במקום השלישי נמצא הבנק הבינלאומי, במקום הרביעי והחמישי  נמצאים שני בנקים שהם באותו סדר גודל: בנק אוצר החיל ובנק מרכנתיל.

נזכיר רק שמשרד הכלכלה פרסם מדד חדש של ידידותיות של הבנקים לעסקים, יש לציין שהמדד שהתפרסם נגע לעסקים פעילים ולא לעסקים חדשים, ולא התייחס להלוואות בערבות מדינה

תפקידו של רואה חשבון מול הלקוח שלו

משרדי רואי חשבון מובילים עוזרים ללקוחותיהם לבחור את היועץ הנכון שיעזור ללקוח שלו לפתח את העסק או לפתוח את העסק, רואה חשבון טוב הוא בעל ידע והבנה פיננסית שעוזרת לו מיהו היועץ הטוב בתחום הלוואות בערבות מדינה , ומיהו יועץ הלוואות בערבות מדינה שאינו מבין בתחום, לאור היכרותו של רואה החשבון מניסיונם של לקוחותיו הקיימים הוא יכול לשתף את המידע הזה עם הלקוח המבולבל, ישנם רואי חשבון שנפגשים עם הלקוח שלהם רק במועד הגשת הדוח השנתי למס הכנסה, הם אינם מתעניינים בלקוחותיהם האחרים, אינם מעורבים ובעצם אינם מאפשרים ללקוח שלהם לפעול בסביבה בטוחה.

רואי החשבון המובילים מוכנים מראש עם יועץ מצוין, הם כבר מכירים את דפוסי התנהלותו  ויודעים שהוא בעל מקצוע מוביל בתחום של הלוואות בערבות מדינה, משרדים מובילים כאלה נותנים ללקוחותיהם שירותים בעלי ערך מוסף נוספים ללקוח כגון : שירותי ביקורת לחברות ויחידים, שירותי ליווי פיננסי, תכנוני מס, חוות דעת בסכסוכים משפטיים, ייעוץ של רואה חשבון בפירוק חברות, סיוע וייעוץ בהשגת משכנתא או אשראי לרכישת דירות וכמובן שירותי ניהול כספי לעסק .

שאלות נפוצות קצרות

חזרו לי חמישה צ’קים לפני חמישה חודשים – כדאי להגיש בקשה לקבלת הלוואה בערבות מדינה?

כדאי להמתין לפחות שנה ממועד הצ’ק האחרון שחזר

חזר לי צ’ק אחד לפני חודש – כדאי להגיש בקשת הלוואה בערבות מדינה?

בדרך כלל, צ’ק אחד שחוזר לא מפריע, וניתן להגיש בקשת הלוואה בערבות מדינה, כמו כן צריך לבדוק את ההיסטוריה הבנקאית ובהתאם לזה להתייחס

מה ההבדל בין הלוואה לעסק חדש ולבין הלוואה לפתיחת עסק?

הלוואה לעסק חדש היא הלוואה לעסק שלא היה קיים בעבר, כאן הלוואה בערבות מדינה ניתנת ללא התניות ובהתאם לתנאים הרגילים של הלוואה בערבות מדינה כפי שמוסבר בדף זה בפירוט רב, לעומת זאת הלוואה לפתיחת עסק יכולה להיות הלוואה לעסק חדש והתנאים שלה הם כמו הלוואה לעסק חדש, אבל יש מקרים של הלוואה לפתיחת עסק שבהם היזם מעוניין לרכוש עסק קיים ואז הלוואה בערבות מדינה ניתנת רק עבור 35 אחוז מסכום רכישת העסק הקיים והנרכש

הלוואות בערבות מדינה

הבדלים בין הלוואה לפתיחת עסק לבין הלוואה לעסק חדש – מהותי!

עברתי פשיטת רגל לפני שמונה שנים, פניתי לחברות ייעוץ רבות שאמרו לי שאני זכאי להגיש בקשת הלוואה בערבות מדינה

חברות הייעוץ שפנית אליהן צודקות רק בחלק מתשובתן, זה נכון שאתה זכאי להגיש בקשת הלוואה בערבות מדינה, וגם יש סבירות גדולה שבשלב הראשון של הבקשה הגוף המתאם יאשר את הבקשה, אבל השלב השני של הבקשה הוא העברה של הבקשה לבנק נבחר אחד מהבנקים שזכו בזיכיון של מדינת ישראל , מניסיוני הרב בבקשות מסוג זה הבנקים כולם ללא יוצא מהכלל יפסלו את הבקשה בסיבת “מידע שלילי”, ולכן למרות שאתה זכאי לפי חוקי מדינת ישראל להגיש בקשה אני ממליץ לך לא להגיש בקשה כי תתאכזב!

מה הסיבות הנפוצות לפסילת בקשות של הלוואות בערבות המדינה בגוף המתאם?

חוסר התרשמות מפוטנציאל עסקי

חוסר יכולת החזר

תוצאות כספיות

מידע עסקי שלילי

מה הסיבות הנפוצות לפסילת בקשות הלוואות בערבות מדינה על ידי הבנקים?

חוסר התרשמות הבנק

מידע שלילי

אני רואה שישנם בנקים שמציעים הלוואות בערבות המדינה – למה לא לעבוד איתם?

 1. שאלה מצוינת, ניתן לראות בתוצאות החיפוש בגוגל במקומות הראשונים לפחות שני בנקים, לפי דעתי זו טעות חמורה לפנות לבנקים, ישנם בקרן בערבות מדינה לפחות חמישה בנקים כאשר לכל אחד יש יתרונות וחסרונות יחסיים עבורך, אתן כאן דוגמא: אם אתה לקוח של בנק מרכנתיל וכבר יש לך הלוואות יקרות אצלם, לי כיועץ ברור שאסור לך לפנות לבנק זה באמצעות הקרן בערבות מדינה משום שאין סיכוי שהבנק שמרוויח עליך היום ריבית ממוצעת של 8 אחוזים יעזור לך לקבל הלוואה בערבות מדינה בריבית ממוצעת של 2.7 אחוז, שום גוף עסקי לא יעניש את עצמו, לכן אתה צריך להיעזר ביועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי שיבחן היטב את כל מצבת ההתחייבויות שלך ויפנה לסניף בנק מתאים לעסק שלך, סניף שהוא מכיר ויודע שישתף פעולה עם הקרן בערבות מדינה ולא יהיה לו ניגוד עניינים עם העסק שלך, יש לדוגמא באתר הכנת ציטוט מדיון שהתקיים בכנסת ישראל בנושא ובו בעל חברת אופנה טוען שלמרות שהקרן (הגוף המתאם) איש לו את ההלוואה- הבנקים בקרן סירבו לתת לו את ההלוואה, כפי שהדגשנו במאמר הזה ישנה אפשרות מצוינת שהבנק העדיף לסרב לך משיקולים שלך כבל עסק אינם ידועים, ולכן חשוב להסתייע ביועץ שמכיר איזה בנק מתאים לך ואיזה בנק לא מתאים לך, על מנת למנוע את הטעות הקריטית של “ללכת עם הבנק הלא נכון” או בגלל בחירת בנק לא נכון, רק דוגמא אחת שמוכרת לי כיועץ בהם פונים אלינו לקוחות רבים שעברו סירוב בגלל סיבות שאינן תואמות את “הרוח הגבית לעסקים” שמדינת ישראל רצתה כאשר הקימה את הקרן בערבות מדינה, אני בסל יועצים ממליץ ללקוחות מסוג זה להמתין שישה חודשים בכדי להגיש בקשה חדשה שתאושר בקרן (גוף מתאם) ולאחר מכן לבחור בנק נכון שיתאם את הצרכים שלכם והוא יאשר את הבקשה
 2. ישנם אתרי אינטרנט של בנקים שמציעים לך להשאיר פרטים, אתרים אלה אינם נותנים ייעוץ מקצועי, כאשר אתה משאיר פרטים באתרים אלו אתה קושר את העסק שלך עם בנק שהוא לא מתאים עבורכם, יותר מזה השארת הפרטים תגרום לך מצב של חוסר נעימות מול הבנק ואתה “תלך עם הבנק הלא נכון” כי לא תרצה לסרב להצעת הבנק, אתה צריך לדעת שהבנק ירצה שתגישו את הבקשה רק דרכו כי ככה הבנק שומר על הקלפים צמודים אליו, הבנק מעוניין שתקבל “סירוב” להלוואה בערבות מדינה או “אישור” להלוואה בערבות מדינה – רק דרך הבנק שפנית אליו, אבל זה מנוגד לחלוטין לרצון שלך לקבל “אישור” ולהיות עם הסיכויים הטובים ביותר לקבלת הלוואה בערבות מדינה

עמלות הקצאת הלוואות בערבות מדינה למדינה במועד קבלת הכסף

אז זהו שהמדינה לוקחת עמלות קטנות עבור קבלת ההלוואה בחשבון, כמובן רק לאחר קבלת הכסף בחשבון להלן כל בתשלומים:

במועד העמדת הלוואות בערבות מדינה על הלקוח נוטל ההלוואה לשלם למדינה עמלת ערבות בהתאם לגודל העסק ובהיקף מחזור המכירות השנתי שלו בשנה הקודמת ליום הגשת הבקשה.
התשלום של העמלה לבנק הוא בשיעורים הבאים:

 • 1% מסכום הלוואות בערבות מדינה – לעסקים שמחזור המכירות השנתי שלהם נמוך מ – 25 מיליון ש”ח.
 • 1.5% הלוואות בערבות מדינה – לעסקים שמחזור המכירות השנתי שלהם גבוה מ – 25 מיליון ש”ח ונמוך מ – 50 מיליון ש”ח.
 • 2% הלוואות בערבות המדינה – לעסקים שמחזור המכירות השנתי שלהם גבוה מ – 50 מיליון ש”ח ונמוך מ – 100 מיליון ש”ח.

מסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה

החלטתי כאן באתר לצמצם משמעותית את מסלול הלוואות בערבות מדינה קורונה, משום שאנחנו בסיומו של משבר קורונה בעולם העסקים הישראלי, וממילא נושא זה הוא אינו ליבת העסקים של מדינת ישראל, ולכן יש לך כאן לינק למי שמעוניין ללמוד יותר על הנושא של הלוואות בערבות מדינה קורונה, מה שמניע את הכלכלה ואת המשק בישראל הם הלוואות בערבות מדינה לפיתוח של עסק, או לפתיחת עסק חדש, בהגדרת כללי הלוואות בערבות מדינה ניתן לקבל הלוואה בערבות מדינה במסלול הון חוזר לעסק, הון חוזר הוא בדיוק אותן הוצאות קבועות שהעסק צריך לשלם אותן עד לקבלת ההכנסות מהלקוחות שמתמהמהות בגלל משבר זה. יש לציין שלא כל סוגי העסקים נפגעים ממשבר זה ולכן עליכם לשים לב להבדלים בין הלוואות בערבות מדינה להלוואות בערבות מדינה קורונה, וישנם תחומים שיש בהם עלייה יחסית בהכנסות בגלל המשבר. כאן רואים עלייה של פניות של לקוחות שמעוניינים בהלוואות להון חוזר. כמו כן דעתי והמלצתי לכל בעל עסק שצריך עדיין הלוואות בערבות מדינה קורונה שיגיש אותן לבד! זה פשוט.

תקינות המידע ושקיפות

האתר הזה שומר באופן קבוע ומתמשך על רמה מקצועית גבוהה ומעודכנת, כל אירוע שקורה בתחום הלוואות בערבות המדינה לחיוב או לשלילה משפיע על התוכן באתר, המטרה של האתר היא לתת לך הלקוח את המידע הכי מעודכן ונכון שיש בתחום, כאשר השינויים בתחום הזה הם רבים, וכל הזמן קורים דברים

לקוחות רבים שמגיעים לאתר האינטרנט שלי שוהים בו זמן רב בקריאה ועיון, צפייה בסרטונים ולומדים מבינים מה האפשרויות שלהם אל מול הלוואה בערבות מדינה

לעומת זאת ישנם לקוחות מתעניינים אחרים שמגיעים לאתר שלי ושוהים בו דקות רבות, והם לא שולחים הודעת התעניינות, הסיבה שהם לא פונים היא שהם למדו והבינו מהסרטונים ומהטקסט שאין להם אפשרות לקבל הלוואה בערבות מדינה, והמתעניינים ששהו באתר נטשו אותו ללא השארת הודעה.

לסיכום: הדרך הנכונה שהאתר הזה פועל היא לתת את המידע הנכון והטוב ביותר שיאפשר לך המתעניין לקבל פתרון נכון, האתר הזה לא מוכר עגבניות לפי המראה שלהם, באתר הזה מקבלים ייעוץ נכון ואמיתי של מה שאתה מחפש בנושא הלוואה בערבות מדינה.

צילום תעודת תואר במנהל עסקים מטעם המכללה למנהל

המסלול האקדמי של המכללה למנהל בתל-אביב, בית הספר למנהל עסקים, ההנהלה האקדמית והדיקאן מעניקים ל: יעקב אלון את התואר בוגר בעסקים, לאחר שסיים את חוק לימודיו ועמד בהתחייבויותיו. חתימות יושב ראש ההנהלה האקדמית זאב נוימן , דיקאן דוקטור ראובן חריש, 7 ביולי 1994

צילום תעודת תואר בהנדסת תעשייה וניהול, אוניברסיטת תל אביב

אוניברסיטת תל אביב בית הספר להנדסאים, מדינת ישראל, מ.ה.ט המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית, משרד החינוך והתרבות. דיפלומה. האדון יעקב אלון מספר זהות 055744833 סיים בשנת 1984 את הלימודים במגמת תעשייה וניהול, ולאחר שעמד בכל בחינות הגמר, כפי שנקבעו על ידי הסמכות הממלכתית הבוחנת מטעם המשרד לעבודה ורווחה, משרד החינוך והתרבות והסתדרות ההנדסאים בישראל, ולאחר שהגן על עבודת ( דיפלומה) לפני ועדה מקצועית, שמונתה על ידי הסמכות הממלכתית הבוחנת, מעניקים לו המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית הנהלת המוסד ומועצת המורים דיפלומה זו תואר הנדסאי, חתימת מנהל מה”ט, חתימת מנהל אוניברסיטת תל אביב, מנהל הסמכות הממלכתית הבוחנת. דיפלומה 33918. 19 לחודש מאי 1993

צילום תעודת חבר לשכת היועצים העסקיים והניהוליים בישראל

זאת לתעודה כי יעקב אלון תעודת זהות 055744833 חבר בלשכת היועצים העסקיים הניהוליים בישראל לשנת 2020, מתוקף זאת הינו מחויב למקצועיות ואמינות אישית  על פי התקנון והקוד האתי של  הלשכה. חתימה וחותמת של חיים אייזנפלד ולשכת היועצים הניהוליים בישראל. נשיא

המוזיקה של הסקסופון שלי והלוואות בערבות מדינה מחוברים ביחד, זה אותו הדבר! 

“הסקסופון” הוא “כלי נשיפה” שאתה צריך להשקיע בו את כל מה שיש לך בכדי שתקבל צליל מרגש ועמוק, אם תעמוד ותנגן אז תקבל מוזיקה יפה, אבל למדתי שחייבים להשקיע בכל תו בנפרד, וכל תו צריך לקבל תנועת גוף מקבילה שיוצרת צליל מרגש ויפה, זה לא מובן בהתחלה. אבל אחרי מספר שיעורי סקסופון מבינים את זה.

כאשר אני נתקל בבעיה עם לקוח שאני רואה שהוא הולך לקבל תשובה שלילית של “הלוואות בערבות מדינה” , אני משקיע חשיבה יוצרת בכדי למצוא את הפתרון עבורו, אני מדבר עם הבודק בקרן, אני מדבר עם המנהל בקרן, אני מדבר עם הבנק, אני שולח את הלקוח לביצוע משימות, בקיצור חשיבה יוצרת עושה הלוואות בערבות מדינה.

זו הדרך היחידה שאני מבין ויודע , אני יודע שאסור לי להיות “חלוד” לרגע, כי המוזיקה והצליל של הסקסופון צריכים להיות הכי יפה והכי מרגש, וכך נוצרת מציאות נכונה שמציגה את האור הנכון שהלקוח צריך להיות מואר בו, שהרי בעצם הלקוח והעסק שלו שזקוק לפיתוח או זקוק להון הראשוני שיעזור לו לפתוח את העסק הם אלה שעומדים על הכף. אנחנו מדברים מצד אחד על כסף. אבל לא נשכח שמאחורי הבקשה לכסף שא דבר מתמטי יש בן אדם עם הרבה חלומות שהוא השקיע בהם בכדי להגיע לרגע הזה.

כך גם הלקוח שצריך לקבל “הלוואות בערבות מדינה” שזקוק למישהו שיעזור לו ויחשוב על הפתרון הנכון עבורו

אחד מלקוחותיי כתב עלי שאני “שחקן נשמה”, אני יודע שלהיות יועץ הלוואות בערבות מדינה עם “נשמה” – זו זכות שיש לי. אומרים שמשחק כדורגל נגמר אחרי  “הדקה ה-90 – רק עם שריקת השופט, ובמקרה הזה עד שלא “מחסלים” אותי סופית אני נלחם למען ההצלחה שלך, אם אתה רוצה להיות שותף לדרך, ושנצליח ביחד אתה מוזמן לעשות איתי את הבדיקה כדי שאוכל לבדוק את האפשרות שלך להתקדם עם העסק הפעיל שלך או לפתוח את העסק החדש.

בהצלחה!

קרא עוד:

הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה למגזר הערבי בישראל 

כל הפתרונות של הלוואות לעסקים קטנים בישראל

כל העדכונים האחרונים בדף הפייסבוק של סל יועצים

הלוואות בערבות מדינה – איך בוחרים וכמה זה עולה

מה עדיף? הלוואות בערבות מדינה או קרן עוגן לעסקים

המתחרה הכי טוב מול הלוואות בערבות מדינה – עוגן הלוואות לעסקים

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה

צור קשר – שלח הודעה אל יעקב אלון

מי אני

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה – קורונה

מדוע כדאי לבחור בערוץ הלוואות בערבות מדינה

הבלוג שלי

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה בנק לאומי

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

מי נותן הלוואה לפתיחת עסק – ומי זכאי לקבל

חשיבותו של יועץ בליווי בקשת הלוואה בערבות מדינה

איך להפוך משכיר לעצמאי באמצעות הלוואה לעסק חדש

מה שחשוב לדעת על הלוואות בערבות מדינה 

מקורות מידע לקבלת הלוואה בערבות מדינה:

פרופיל יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי יעקב אלון עם +20 שנים בייעוץ לעסקים

איש המקצוע שיעזור לכם לקבל הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה עדכון 2020

עשה זאת בעצמך וקבל הלוואה בערבות מדינה

קידום עסקים קטנים בעזרת הלוואה בערבות מדינה

קרן עוגן הקרן הכי חברתית בישראל – הלוואות לעסקים 200 אלף ש”ח תוך עשרה ימים

חשוב מאוד לקרוא: ארבעת המדרגות לקבלת הלוואות בערבות מדינה

מה עדיף ? יועץ הלוואות בערבות מדינה או יועץ פיננסי ועסקי מלווה

הלוואות בערבות מדינה דפי זהב

הלוואות בערבות מדינה בטוויטר

הלוואות לפתיחת עסק חדש

עשר קרנות נותנות הלוואות לעסקים – מי הן

ראיון באתר של אופיר מנחם על הלוואות בערבות מדינה וגם הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – תנאי סף לקבלת הלוואה

יעקב אלון יועץ כלכלי בלשכת היועצים העסקיים של ישראל

לשכת היועצים העסקיים של ישראל

ויקיפדיה לשכת היועצים העסקיים והניהוליים של ישראל

*** אנחנו בחברת סל יועצים משתדלים לתת לכם את המידע הנכון ביותר, המעודכן ביותר, מידע שמבוסס על ניסיוננו בטיפול מול הקרנות השונות, אנחנו מקבלים עדכונים ישירים מכל הקרנות שאנחנו עובדים איתם, אנחנו עומדים בקשר ישיר ורציף עם כל הקרנות שאנחנו עובדים איתם ומנסים לתת לכם את הפתרון הנכון בהתאם למי שאתה, לא פעם מתקשרים אלינו מקרן זו או אחרת ומודיעים לנו על טעויות שנפלו, אנחנו בודקים כל מידע שמתקבל ומעלים אותו לאתר באותו היום, ללא עיכובים.

***אם נפלה טעות כזו או אחרת, אתה מוזמן להתקשר ישירות לטלפון הנייד של יעקב אלון שמופיע באתר במקומות רבים או פשוט לחייג בתוך מדינת ישראל (+972) לטלפון 050-762-7623, לשלוח הודעה באתר בדף צור קשר , או לשלוח מייל ישיר אל יעקב אלון jacob@www.sal1.co.il , אנחנו זמינים עבורכם תמיד. תודה.

קרדיט: freepik

מאמרים נוספים

[contact-form]  

מימון נדלן

מימון נדל"ן מסחרי אם אתה יזם נדלן, זקוק למזומנים כדי להקים פרויקט נדלן, ידע יש, ניסיון יש, הפתרון מונח כאן לפניך עם יועץ מקצועי שעשה מימון פרויק נדלן גם לקטנים וגם לגדולים, עם הבנקים הגדולים, עם גופי המימון המובילים במשק, פתרון מהיר ומקצועי ונכון תוך פחות משבוע. גם אם סורבת בבנק ואתה מעוניין לקבל משכנתא למסורבי [...]

Leos Media & Interactive
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button