ראיון עם יעקב אלון – הלוואה בערבות מדינה – הכי מקצוענים סל יועצים

אדם שהוא בעל עסק, הוא כדור אש של חלומות, מוטיבציית שיא ורעיון בוער אחד.

לאחר שלבי ההגדרות, ההתלבטויות ועריכת התכניות, מגיע הרגע בו יש לממש את כל הטוב הזה.

 ולשם כך, דרוש הון.

לרוב בעלי העסקים, אין את ההון הדרוש לרכישת מכונות, שכירת חלל עבודה וגיוס עובדים.

אז מה עושים?

לוקחים הלוואה לפתיחת עסק אם אתה שכיר היום והחלטת שאתה רוצה להתקדם לשלב הבא בחיים על מנת שתוכל להגשים חלומות שאתה מתכנן שנים רבות ולפתוח עסק חדש,  או לשדרג את הפעילות העסקית של העסק שלך בסיוע של הלוואה לעסק פעיל

מי זכאי לקבל הלוואה לעסק בערבות מדינה?

בפני מבקש ההלוואה ניצב עולם גדול ומלא אפשרויות: הבנקים מפתים עם הצעות אשראי ואפשרויות מימון, הגופים החוץ בנקאיים מציעים תנאים נוחים ולכל אלו מצטרפות אפשרויות נוספות, אטרקטיביות יותר או פחות.

מבין כל אלו, בולטת אפשרות אחת במיוחד: קרנות לקבלת הלוואות לעסקים בערבות מדינה.

מהן הלוואות לעסקים בערבות מדינה?

הלוואות לעסקים בערבות מדינה הן יוזמה ממשלתית, שנועדה לעזור לבעלי עסקים קטנים ובינוניים להקים עסקים, ולפתח אותם בעתיד. בין היתר, מעניקות הקרנות תנאי ריבית נוחים, החזר תשלומים ארוך טווח והגשת ביטחונות סבירים.

מדוע הממשלה מתמקדת בעזרה לעסקים קטנים ובינוניים, אתם שואלים?

משום שעסקים אלה, הם מנוע הצמיחה של הכלכלה כולה. מנתונים שעולים מהדוח התקופתי של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים לשנת 2018: העסקים הקטנים והבינוניים הם מהכוחות המשמעותיים ביותר על כלל המשק, האחראים על 60% מהמשרות במגזר העסקי, ול-52% מהתוצר.

לכאורה – הלוואה חלום לעסק. מתי הדברים מתחילים להסתבך?

יעקב אלון, הוא אחד מ’שועלי הקרבות’ הוותיקים והמנוסים בעולם לקיחת הלוואות לעסקים בערבות מדינה. כיועץ עסקי שעזר למאות בעלי עסקים, להגיש ולקבל הלוואות נוחות לעסקים בערבות המדינה, הוא מסביר: “קרנות בערבות המדינה הן יוזמה ברוכה, המסייעת לבעלי עסקים לפתח את העסק, או להקים עסק חדש ולפתחו בקלות יחסית לחלופות. בכל יום מוגשות ונדחות עשרות בקשות לקרנות המספקות הלוואות לעסקים בערבות המדינה. הביקוש העצום לעומת ההיצע המוגבל, מאפשר רק ליחידי סגולה ליהנות מתנאים מעולים על פי קריטריונים עלומים ובלתי מובנים שרק יועץ מקצוען מכיר “.

מה התוצאה?

יש מקרים בהם בעל עסק שעומד בכל הקריטריונים של הקרן – פשוט נדחה על הסף. רק משום שלא הצליח להגיש לקרן את הנתונים באופן המבוקש. “המציאות הרווחת הזו” ממשיך יעקב, “לא רק שפוגעת אנושות ביכולתו של האדם להתפתח ולהתפרנס, אלא מעכבת באופן מהותי את ההתפתחות של המשק כולו”.

לדעת לפתוח דלתות נעולות

כבר קרוב ל-4 עשורים שיעקב מתמחה בפריצת דלתות נעולות, עם מאפיין בולט אחד: הדאגה

לאנשים. “אני מגיע מבית ערכי מאד” משתף יעקב, “בית שדחף אותנו לעזור, להקשיב ולתת מעצמנו”. כשמגיע אלי בעל עסק, מעבר למספרים ולנתונים, אני רואה את האדם שמולי. אני מבין שלא עומד כאן אדם ש’מקים עסק’ פיזי, אלא משקיע בו חלק עיקרי מהנשמה שלו, אליו הוא מנקז את כל התקוות, הכישרון, הרצון והחלומות”.

כיצד בדיוק אתה משתלב בתהליך הגשת הבקשה עבור לקוחותיך?

“אני מנגיש לאנשים עולם בלתי ידוע, מסלק את כל הניחושים וחצאי האמיתות שמפילות אנשים ראויים ביותר בפח, ובסופו של דבר? משיג את ההלוואה”.

אילו חצאי אמיתות מבלבלות את בעלי העסקים?

“הנה דוגמא. בפני בעל עסק עומדות כיום כמה אפשרויות ללקיחת הלוואות לעסקים בערבות מדינה, בסיוע אחד מארבעת הבנקים: לאומי, מזרחי, מרכנתיל ואוצר החיל ובנוסף – ‘קרן פועלים לעסקים’. כל אלו קרנות גדולות וידועות, אולם מעבר להן, ואת העובדה הזו אנשים פחות מכירים, יש עוד 3 קרנות נוספות, קטנות יותר: ‘ קרן סולם יעקב’, ‘קרן נתן’ ו’האגודה הישראלית ללא ריבית’.

מה שאנשים עוד לא יודעים, זה שהקרנות הקטנות יותר מטפלות רק בבקשות שקיבלו סירוב מהקרנות הגדולות. כלומר, הקרנות הללו מוכנות לפתוח פתח רק למי שכל הדלתות סגורות בפניו, ומי שלא יודע את זה – מבזבז זמן יקר”.

נשמע פשוט בסך הכול. מדוע בעלי העסקים לא יכולים להסתדר לבד?

“הסיכוי לעבור את תהליך הגשת הבקשה ולעמוד בכל הקריטריונים בכל אחת מהקרנות – הוא אפסי. ההתמודדות קשה מאד. יש צורך בגורם אובייקטיבי שישווק את בעל העסק, שידגיש את הדגשים המיוחדים – שאותה קרן מחפשת באופן ספציפי. אנשים לא יודעים שכל קרן מקדמת אג’נדה שונה, מחפשת רקע אחר, מבקשת לפתח עסקים בעולמות ממוקדים. הקריטריונים והמשקל עבור הקריטריונים בכל קרן – שונה מהותית האחת מהשנייה. לדוגמא, אחת הקרנות מייחסת משקל עצום למוטיב המקצועיות של בעל העסק, כערך עליון. קרן אחרת תחפש דווקא אלמנט אחר – ההיסטוריה העסקית, לדוגמא. כאן יהפוך מנהל הקרן כל אבן כדי לבדוק התנהלות בעייתית בעבר או קשר עסקי משפחתי מעורר דאגה. קרן אחרת תרצה לקבל נתונים על העסק עצמו, ובהם תכנית עסקית ושיווקית, מטרות וקהלי יעד. רק מי שמכיר את הקרנות לעומק, יודע מה להדגיש ואילו נתונים להכין בתהליך הגשת הבקשה להלוואה”.

מדוע כדאי לעבוד עם יועץ מומחה להגשת בקשת הלוואות לעסקים במסגרת הקרנות השונות?

“אני יודע מה מפעיל את כל אחת מהקרנות, מה גורם להן להסכים ומה יגרום להן לסרב. לדוגמא, בתוך התכנית העסקית ישנם נתונים ספציפיים הנבדקים על ידי מנהלי הקרן. כאשר התכנית העסקית מעומעמת בסעיפים הללו – קל מאד לסרב לבקשה. בנוסף, צריך לדעת איזה סכום לבקש. כאן מדובר בהליכה על קו דק – לא לבקש סכום גבוה ומחשיד, ומצד שני, לא לפספס את ההזדמנות לקבל את המקסימום האפשרי. נדרשת היכרות טובה מאד עם מנהלי הקרן, ועם ההיסטוריה והרקע של בקשות קודמות וסכומים שכבר אושרו. ועוד דבר אותו אנשים אינם מכירים. לכל קרן ישנם ‘בודקים’ הפועלים מטעמה. בודקים, הם האנשים הנשלחים כדי לבדוק את אמיתות המידע שהעסק הגיש בבקשת ההלוואה. אני יודע לבחון לאילו מהקרנות כדאי להגיש את הבקשה, על בסיס המידע שיש לי על הבודק עצמו”.

איך מתייחסים אליך מנהלי הקרנות – כגורם מסייע או אחרת?

מנהלי הקרנות רואים בי יועץ פיננסי הלוואות בערבות מדינה כגורם מקצועי ואמין. אך גם יותר מכך. כאשר מוגשות בקשות להלוואה לפתיחת עסק בערבות מדינה או הלוואות לעסקים פעילים בערבות מדינה מבית הייצור שלי, מנהל הקרן יודע, כי אני מייעל את התהליך לא רק ללקוח, אלא גם עבורו. הבקשות שלי שלמות ומלאות, מתומצתות ומדויקות, עונות בדיוק על הדרוש ולא מרחיבות באופן מיותר. אני לעולם לא מרמה, ולא מגיש מצג שווא. מה שאני משקף במסמך – זו המציאות עד לאחרון הפרטים.

יותר מכך. במקרים המעטים בהן הבקשות שהגשתי עמדו לפני פסילה, קיבלתי טלפון מקדים מבעל הקרן. במקרה כזה, אני ‘נשכב על הגדר’, מתעקש, מערער ולא מוותר עד שאני מוצא פתח בו ניתן להיכנס, ולהגיע לאישור המיוחל.

הנה דוגמא מהתקופה האחרונה. הגשתי בקשה עבור בחור מהמגזר הערבי שביקש לקבל מימון לפתיחת אולם אירועים. לאחר הגשת הבקשה, קיבלתי טלפון מהבודק: ‘תגיד, איך הגשת בקשה כזו? אין בה סעיף אחד המדבר על ההסעדה באולם’. מאחר ויש לי היכרות מעולה עם העולם העסקי, בכל הרמות ובכל המגזרים, אני ידעתי, שבמגזר הערבי המשפחות מביאות את הכיבוד לאירוע בעצמן לאולם. הסברתי לבודק – והבקשה אושרה, אבל בכל מקרה אחר, הבקשה הייתה נפסלת באופן מידי וסופי”.

מה יגידו עליך הלקוחות שלך?

אני חושב שחשוב לא פחות, הוא מה יגידו עלי האנשים שאינם הלקוחות שלי. שלא כמו גופים אחרים לייעוץ ללקיחת הלוואות לעסקים בערבות מדינה, אני לא מבטיח הבטחות מרוקנות. במידה ובמעמד ההיכרות הראשונית עם לקוח פוטנציאלי, אני מזהה בעייתיות וסיכוי נמוך להצלחה – אני אשקף זאת לאדם העומד מולי, ולא אקח את התיק. במקרים שאני מזהה שאין לי יכולת להיות שליח – אני לוקח צעד אחורה, אבל תמיד עם עצה טובה והכוונה, שחוסכות זמן וכסף”.

ומה יגידו אלה להם עזרת? 

הם יגידו שפעל כאן אדם בעל יושרה, ניסיון ורצון כנה לעזור – והצליח.

קרא עוד:

הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – איך בוחרים וכמה זה עולה

מה עדיף? הלוואות בערבות מדינה או קרן עוגן לעסקים

המתחרה הכי טוב מול הלוואות בערבות מדינה – עוגן הלוואות לעסקים

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה

צור קשר – שלח הודעה אל יעקב אלון

מי אני

מי זכאי לקבל הלוואה בערבות מדינה

הלוואות בערבות מדינה – קורונה

מדוע כדאי לבחור בערוץ הלוואות בערבות מדינה

הבלוג שלי

קרן פועלים לעסקים

הלוואות בערבות מדינה בנק לאומי

הלוואות לעסקים בערבות מדינה

מי נותן הלוואה לפתיחת עסק – ומי זכאי לקבל

חשיבותו של יועץ בליווי בקשת הלוואה בערבות מדינה

איך להפוך משכיר לעצמאי באמצעות הלוואה לעסק חדש

כל הפתרונות של הלוואות לעסקים קטנים בישראל

מה שחשוב לדעת על הלוואות בערבות מדינה

מקורות מידע לקבלת הלוואה בערבות מדינה:

פרופיל יועץ הלוואות בערבות מדינה מקצועי יעקב אלון עם +20 שנים בייעוץ לעסקים

איש המקצוע שיעזור לכם לקבל הלוואה בערבות מדינה

עשה זאת בעצמך וקבל הלוואה בערבות מדינה

קידום עסקים קטנים בעזרת הלוואה בערבות מדינה

קרן עוגן הקרן הכי חברתית בישראל – הלוואות לעסקים 200 אלף ש”ח תוך עשרה ימים

הלוואות בערבות מדינה דפי זהב

הלוואות בערבות מדינה בטוויטר

הלוואות לפתיחת עסק חדש

עשר קרנות נותנות הלוואות לעסקים – מי הן

ראיון באתר של אופיר מנחם על הלוואות בערבות מדינה וגם הלוואות לפתיחת עסק חדש

הלוואות בערבות מדינה – תנאי סף לקבלת הלוואה

יעקב אלון יועץ כלכלי בלשכת היועצים העסקיים של ישראל

לשכת היועצים העסקיים של ישראל

ויקיפדיה לשכת היועצים העסקיים והניהוליים של ישראל

דף הפייסבוק של סל יועצים

קרדיט: freepik

מאמרים נוספים

[contact-form]  

מימון נדלן

מימון נדל"ן מסחרי אם אתה יזם נדלן, זקוק למזומנים כדי להקים פרויקט נדלן, ידע יש, ניסיון יש, הפתרון מונח כאן לפניך עם יועץ מקצועי שעשה מימון פרויק נדלן גם לקטנים וגם לגדולים, עם הבנקים הגדולים, עם גופי המימון המובילים במשק, פתרון מהיר ומקצועי ונכון תוך פחות משבוע. גם אם סורבת בבנק ואתה מעוניין לקבל משכנתא למסורבי [...]

Leos Media & Interactive
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
Call Now Button